Niezawodne skrzyniopalety i zadowolony producent kebabu

C

06-03-2023

Solidne skrzyniopalety CB3 firmy Craemer są używane do transportu odpadów poprodukcyjnych służących do produkcji karmy i paszy dla zwierząt.

Oferowana przez firmę Craemer skrzyniopaleta CB3 łączy paletę i skrzynię, a przy tym cechuje się niezwykłą solidnością nawet przy intensywnym użytkowaniu. Tę skrzyniopaletę z tworzywa sztucznego przypadkowo odkryło duże niemiecko-polskie przedsiębiorstwo zajmujące się przetwórstwem mięsa — był to producent kebabu, na którym wywarła ona tak dobre wrażenie, że od razu złożył zamówienie w przedstawicielstwie firmy Craemer w Polsce. Pojemniki używane w tym przedsiębiorstwie muszą nie tylko cechować się wytrzymałością i długowiecznością, lecz także spełniać najwyższe standardy w zakresie higieny, ponieważ służą do transportu odpadów poprodukcyjnych, które po przetworzeniu są dodawane do karmy i paszy dla zwierząt. Po udanych testach rozpoczęła się stopniowa wymiana wszystkich pojemników — używane dotychczas produkty innej firmy po prostu nie sprostały wysokim wymaganiom.

Grupa Craemer należy do czołowych producentów wytrzymałych rozwiązań dla branży logistycznej i odpadowej. Ma ponad 60 lat doświadczenia w zakresie przetwarzania tworzyw sztucznych. To rodzinne przedsiębiorstwo powstało w 1912 roku, a obecnie zarządza nim już piąte pokolenie rodziny założycieli. Oprócz niemieckiej centrali firma ma w Europie jeszcze trzy zakłady. Najpierw zajmowała się obróbką metali, a pod koniec lat 50. XX wieku rozszerzyła swój zakres działalności na przetwórstwo tworzyw sztucznych. Początkowo firma stosowała formowanie wtryskowe do produkcji dużych pojemników, a w 1967 roku uzyskała patent na pierwszą na świecie paletę z tworzywa sztucznego formowaną jako jednolity odlew. Obecnie oferta firmy obejmuje palety z tworzywa sztucznego do różnych zastosowań oraz szeroką gamę pojemników transportowych i magazynowych — od skrzynek sztaplowanych przez pojemniki okrągłe i wanny po skrzyniopalety.

Wszystkie produkty firmy Craemer są wykonane z wysokiej jakości polietylenu, który spełnia rygorystyczne wymogi i cechuje się wysoką jakością sprawdzoną w praktyce. W 2014 roku Grupa Craemer zdecydowała się na powołanie do życia przedstawicielstwa w Polsce, którego zadaniem będzie bezpośrednie dotarcie do klienta końcowego z informacją o oferowanych rozwiązaniach oraz pomoc w komunikacji podczas procesu zakupu i obsługi posprzedażowej pomiędzy producentem a odbiorcą końcowym.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Pewne połączenie: zintegrowane wypustki na czterech narożach skrzyniopalet CB3 zapewniają ich bezpieczne sztaplowanie.

Rozwijające się przedsiębiorstwo z kwitnącym eksportem

Wspomniany wyżej niemiecko-polski producent kebabu działa na rynku od 2008 roku i w zależności od oczekiwań odbiorców wytwarza kebab z drobiu, wołowiny lub cielęciny. Założyciele firmy mają wieloletnie doświadczenie w zakresie tego grillowanego mięsa znanego z kuchni tureckiej, które zawojowało Europę i wiele innych części świata. Producent ma uprawnienia do handlu wewnątrzwspólnotowego i współpracuje z klientami z wielu krajów Unii Europejskiej. Jak mówią przedstawiciele firmy, należy ona do czołowych producentów w branży i dąży do zdobycia pozycji lidera na rynku krajowym i europejskim, a obecnie działa z powodzeniem i szybko się rozwija. W zachodniej części Polski otworzyła niedawno nowy zakład produkcyjny, który ma przetwarzać drób na kebab przeznaczony do eksportu do zachodniej Europy.

– Nasz nowy klient trafił na firmę Craemer i nasze skrzyniopalety z tworzywa sztucznego przez przypadek — opowiada Arkadiusz Wissuwa, Area Sales Manager Poland. – Zacznijmy od tego, że jednym z pierwszych użytkowników naszych jasnoszarych skrzyniopalet CB3 była inna polska firma z branży przetwórstwa mięsa, która używa przetworzonych odpadów poprodukcyjnych kategorii 3. do wytwarzania karmy i paszy dla zwierząt. Producent ten wysyła puste skrzynie do dostawców odpadów, a ci odsyłają mu je wypełnione odpadami. Skrzynie muszą dość często pokonywać tę drogę i wytrzymywać trudne warunki — wielokrotne przewożenie, mycie, przesuwanie po podłożu, transport wózkami widłowymi, uderzenia i tak dalej.

 

Wymiana niestabilnych pojemników na skrzyniopalety CB3

– Firma ta uznała, że te kilkaset skrzyniopalet CB3, które posiada, to najlepsze skrzynie, z jakimi dotychczas miała do czynienia. Zdecydowała się więc na systematyczną wymianę wcześniej wykorzystywanych skrzyń na skrzyniopalety CB3 marki Craemer — kontynuuje Arkadiusz Wissuwa. – A wracając do naszego nowego klienta — podczas tego przewożenia skrzyń między producentem a dostawcami odpadów czasami zdarza się, że przypadkowo skrzynie trafiają do innego dostawcy.

To właśnie w ten sposób skrzyniopalety marki Craemer znalazły się u producenta kebabu.

– Przedsiębiorstwo to poszukiwało bardzo stabilnych i higienicznych skrzyniopalet, ponieważ dotychczas używane skrzynie konkurencji szybko się niszczyły — opowiada Arkadiusz Wissuwa. – Firma od razu zauważyła, że skrzyniopalety CB3 są znacznie lepsze, bardzo solidne i wytrzymałe nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Nowy klient stawia skrzyniopaletom bardzo wysokie wymagania:

– Muszą wytrzymać napełnianie, co najmniej 100-kilometrowy transport do następnego miejsca obróbki oraz opróżnianie. Skrzyniopalety ciężko pracują, a te z oferty konkurencji szybko się przy tym niszczą.

Firma Craemer wprowadziła model CB3 na rynek w 2017 roku. To stabilne połączenie palety i skrzyni z polietylenu nadającego się do kontaktu z żywnością odniosło duży sukces. Fakt, że paleta jest częścią pojemnika, znacznie upraszcza procesy logistyczne w wielu branżach. Skrzyniopaleta CB3 o wysokości 740 mm składa się z palety o wymiarach przemysłowych 1200 x 1000 mm, która jest wyposażona w trzy wzdłużne płozy i formowana metodą wtrysku jako jednolity odlew ze skrzynią o pojemności 610 litrów. Z uwagi na stabilną konstrukcję i wyposażenie zapewnia ona liczne korzyści w codziennej pracy. Dodatkowe ożebrowanie wzmacnia ścianki i chroni je przed uderzeniami widłami wózka. Gładka powierzchnia ścianek wewnętrznych ułatwia opróżnianie, czyszczenie i osuszanie pojemnika. Dzięki trzem solidnym płozom model znakomicie nadaje się do transportu na przenośnikach automatycznych, a zintegrowane wypustki na czterech narożach umożliwiają bezpieczne sztaplowanie. W specjalnej kieszeni można opcjonalnie umieścić transpondery RFID, które za pomocą technologii identyfikacji radiowej pozwalają śledzić skrzyniopaletę podczas transportu. Pole z tłoczeniami ułatwia umieszczanie i usuwanie tymczasowych naklejek, a liczne pola do nadruku zapewniają miejsce na indywidualny nadruk metodą gorącego stempla. W dwóch pustych skrzyniopaletach można zmieścić trzecią, aby w ten sposób zaoszczędzić miejsce przy ich transporcie i składowaniu po opróżnieniu.

 

CB3 — skrzyniopalety sprawdzone w branży spożywczej

Skrzyniopalety marki Craemer są wykorzystywane przede wszystkim w przetwórstwie żywności, a zwłaszcza w transporcie i składowaniu mięsa oraz drobiu i ryb. Ich zalety są też jednak doceniane w wielu innych sektorach, m.in. w branży odpadowej i w handlu. Niemiecko-polski producent kebabu potrzebował w nowym zakładzie niezawodnych pojemników transportowych, aby przewozić odpady poprodukcyjne (kurze kości z produkcji mięsa drobiowego na grilla) do współpracującego z nim producenta karmy i paszy dla zwierząt. Odpady kategorii 3. — produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego o najniższym ryzyku, które nie są przeznaczone do spożycia przez ludzi — są objęte wysokimi wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa i higieny niezależnie od tego, że mogą być stosowane wyłącznie jako składnik karmy i paszy dla zwierząt. W poszukiwaniu solidnej, znakomitej jakościowo alternatywy dla dotychczasowych szybko niszczących się skrzyń szefowie firmy natrafili na produkty marki Craemer.

 

Stabilna konstrukcja: dodatkowe ożebrowanie wzmacnia ścianki i sprawia, że skrzyniopaleta CB3 jest odporna na uderzenia widłami wózka.

Łatwe czyszczenie i osuszanie jako kolejna zaleta

– Skrzyniopaleta CB3 całkowicie spełnia wymagania tego przedsiębiorstwa, w tym oczywiście również wymogi określone w przepisach dotyczących higieny — potwierdza Arkadiusz Wissuwa, który odpowiada za promowanie produktów firmy Craemer w Polsce. Zastosowany materiał nie wchodzi w reakcje chemiczne w kontakcie z tłuszczami i kwasami — to ważna cecha, ponieważ przewożone w skrzyniach produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego często zawierają bardzo dużo tłuszczu. Dzięki gładkim ściankom wewnętrznym skrzyniopaletę CB3 można bez trudu umyć gorącą wodą pod ciśnieniem i środkami chemicznymi nadającymi się do powierzchni przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Niemiecko-polski zakład od marca 2022 roku korzysta z kilkudziesięciu egzemplarzy CB3 w kolorze bazaltowym (to jeden z siedmiu standardowych kolorów, którym towarzyszą opcjonalne kolory specjalne). Aby wyróżnić i w prosty sposób zidentyfikować należące do firmy skrzynie, oznakowano je napisem „BEST” wykonanym metodą gorącego stempla.

– Ten nadruk oddaje rzeczywistość: nasze skrzyniopalety są po prostu najlepsze — podsumowuje przedstawiciel firmy Craemer w Polsce. Skrzyniopalety CB3 sprawdziły się już w praktyce jako bardzo bezpieczne i wytrzymałe rozwiązania, dlatego jesienią 2022 roku miała miejsce kolejna dostawa. W przyszłości skrzyniopalety „BEST” będą systematycznie zastępować używane wcześniej pojemniki. Docelowo producent kebabu chce korzystać wyłącznie z niezawodnych skrzyniopalet CB3.

 

Grupa Craemer — przedsiębiorstwo rodzinne

Craemer to przedsiębiorstwo rodzinne o ugruntowanej na świecie pozycji specjalisty w dziedzinie formowania metali, obróbki tworzyw sztucznych i wytwarzania narzędzi. Oprócz czterech europejskich zakładów produkcyjnych dysponuje globalną siecią partnerów handlowych i własnymi biurami sprzedaży. W 2021 roku firma wygenerowała przychody na poziomie 300 mln EUR i zatrudniała około 1000 pracowników.

 

Tekst: Martina Bauer

Zdjęcia: Grupa Craemer

www.craemer.pl

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C