Optymalizuj koszty tankowania z AS 24 Polska!

C

22-04-2021

Odzyskiwanie VAT-u za paliwo jest powszechne i przynosi realne oszczędności dla przewoźników. Jednak w 2021 roku warto pomyśleć również o podatku akcyzowym. Dzięki usługom EUROVAT, AS 24 Polska pomaga swoim klientom zredukować koszty paliwa poprzez zoptymalizowanie kwestii możliwych do odzyskania podatków.

Pandemia koronawirusa ma duży wpływ na branżę transportową, niemniej eksperci AS 24 Polska przewidują, że w 2021 roku jest realna szansa na odrobienie strat względem ubiegłego roku. Dane z pierwszego kwartału br. wskazują jednak, że podaż usług transportowych nadal znajduje się poniżej popytu. Przewoźnicy jeżdżą mniej chętnie, za to mocniej negocjują stawki. Wpływ na to mają obostrzenia, które, w większości krajów Europy, ograniczyły działanie gospodarki, zmniejszając obroty do niezbędnego minimum.

– Poza samą stawką, spory wpływ na opłacalność konkretnego frachtu ma również cena paliwa. W 2021 roku jesteśmy świadkami zmiany układu sił na europejskim rynku cen paliw. Wszystko przez korekty w akcyzach paliwowych oraz podatkach ekologicznych, jakie wprowadziły niektóre państwa europejskie – mówi Filip Mikosz, menadżer ds. rozwoju biznesu oraz sprzedaży w AS 24 Polska.

Przewoźnicy już od dawna korzystają z możliwości odliczania podatku VAT za paliwo, jednak część podmiotów nadal ma niepełną wiedzę na temat korzyści z odliczenia akcyzy paliwowej. Skorzystanie z tej szansy pozwala wypracować nowe oszczędności dla firmy, a tym samym poprawić płynność finansową.

– Pomagamy naszym klientom odnaleźć się w nowych regułach na rynku paliwowym – kontynuuje Filip Mikosz z AS 24 Polska – Przewoźnicy mogą odliczać od ceny paliwa nie tylko VAT, ale, w niektórych krajach, również podatek w formie akcyzy. Takie możliwości są korzystne dla wszystkich przewoźników z flotą pojazdów powyżej 7,5 tony DMC. Koszty związane z opłatami za paliwo stanowią bowiem znaczną część wszystkich wydatków firmy transportowej. Dlatego nasze usługi EUROVAT pozwalają zoptymalizować koszty związane z tankowaniem.

Podstawą do skorzystania ze wszystkich możliwości odliczenia podatku VAT oraz podatku akcyzowego od oleju napędowego są karty AS 24 oraz AS 24 Eurotrafic.

W ramach usług EUROVAT, AS 24 proponuje swoim klientom różnorodne rozwiązania zapewniając wsparcie merytoryczne i wyręczając w skomplikowanych formalnościach. W przypadku serwisu zwrotu VAT w ofercie znajdziemy również usługę Activat, w przypadku której, klient opłaca faktury za paliwo w kwocie netto, co pozwala realnie  zmniejszyć obciążenie finansowe firmy.

Możliwość odzyskania podatku akcyzowego dotyczy tankowania we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Belgii I Słowenii.

We Francji, Hiszpanii i Włoszech można ubiegać się o zwrot akcyzy co trzy miesiące. W Belgii raz na rok lub pół roku. W Słowenii corocznie. Wymagania dotyczące dokumentów i formalności są skomplikowane, każdy kraj stosuje inne przepisy i ma inne wymagania. Warto natomiast zainteresować się kwestią zwrotu akcyzy, bo podatek ten, w niektórych krajach stanowi nawet ok. 0,25 EUR ceny. Klienci AS 24 mają profesjonalne wsparcie i łatwy dostęp do najważniejszych informacji podatkowych od niedawna bowiem, funkcjonuje w Polsce zespół ekspertów EUROVAT.

Odzyskiwanie podatków to duże oszczędności, ale również szereg formalności w różnych językach. EUROVAT przejmuje je, oferując klientom profesjonalne doradztwo oraz obsługę.

Współpraca z AS 24 Polska to dla przewoźników szansa na większe oszczędności i ograniczenie formalności. Wszystko za sprawą usług EUROVAT, a także przemyślanej strategii firmy. AS 24 to największa w Europie sieć samoobsługowych stacji paliw dostosowanych dla pojazdów ciężarowych.

Za pomocą kart paliwowych AS 24 i AS 24 Eurotrafic można zatankować olej napędowy i AdBlue. Kierowcy mają również możliwość dokonywania opłat drogowych.

Cenną informacją dla przewoźników i kierowców jest fakt, że transakcje na stacjach AS 24 realizowane są w środowisku zamkniętym, rejestrowane są elektronicznie, dając klientowi pełny przegląd i kontrolę nad wydatkami w czasie rzeczywistym. Karty AS 24 są zabezpieczone chipem, co uniemożliwia ich skopiowanie. Te elementy zapewniają bezpieczeństwo operacji i są odpowiedzią na narastające zjawisko kopiowania kart paliwowych.

Wszystkich przewoźników zainteresowanych optymalizacją kosztów paliwa w oparciu o realizowane przez nich trasy zapraszamy do kontaktu. Doradcy AS 24 Polska w oparciu o przedstawione dane wskażą potencjalne możliwości.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C