Wykorzystanie etykiet w przedsiębiorstwach można podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest naklejanie ich na elementy infrastruktury, w tym wyposażenie firmy. Kolejną, oznaczenie wytwarzanych produktów, które usprawniają identyfikację towarów.
Skuteczny system etykietowania zarówno w fabryce, jak i w magazynie, może zapewnić przedsiębiorcy pełną kontrolę nad zasobami. Jednak ze względu na specyfikę branży przemysłowej konieczne jest zaopatrzenie się w specjalistyczne urządzenie drukujące etykiety, takie które sprostają codziennym wyzwaniom.
Nabiurkowe drukarki etykiet Brother z serii TJ
To wydajne rozwiązanie, które dzięki wytrzymałej konstrukcji, odporne jest na trudne warunki produkcyjne. Jest ono dedykowane przemysłowi i obsługuje długie taśmy termiczne i termotransferowe, dzięki czemu wymiana rolek jest rzadsza. Zmniejszona ilość przestojów wpływa pozytywnie na poprawę wydajności pracy.
Urządzenia z serii TJ drukują z prędkością nawet do 254 mm/s, co umożliwia tworzenie wielu etykiet w krótkim czasie. Sprawny wydruk trwałych oznaczeń jest szczególnie ważny w magazynach, w których składowane i dystrybuowane są duże ilości paczek, szczególnie w okresie okołoświątecznym.
Nabiurkowe drukarki etykiet TJ to kompaktowe urządzenia z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem. Modele z tej serii obsługują różne języki poleceń drukarki, w tym emulację ZPL2. Dodatkowo wskaźniki LED lub ekrany dotykowe zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Urządzenia gwarantują łatwą obsługę dzięki różnym opcjom komunikacji: USB, host USB, port szeregowy, Ethernet oraz Wi-Fi (opcjonalnie), przez co możliwe jest tworzenie szybkich wydruków. W tej wymagającej branży kluczowa jest wydajność oraz trwałość wszystkich narzędzi, również drukarek etykiet, a co za tym idzie – tego samego oczekuje się od samych oznaczeń.

W przemyśle stosowanie oznaczeń, takich jak etykiety, jest szczególnie pomocne przy monitorowaniu procesów produkcji oraz stanów magazynowych, a co za tym idzie, ma to wpływ na zwiększenie zysków i podniesienie jakości obsługi klienta końcowego.
Technologia druku termotransferowego
Cechuje ona oznaczenia odporne na działanie promieni słonecznych, zarówno o wysokiej, jak i o niskiej temperaturze, na wilgoć, uszkodzenia typowo mechaniczne, w tym ścieranie i działanie silnych substancji chemicznych. Tego typu oznaczenia sprawdzą się zarówno przy sygnowaniu towarów, które potrzebują dedykowanej temperatury przechowywania przed produkcją docelowego produktu, czy też przy znakowaniu przedmiotów o chropowatej strukturze, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hali produkcyjnej czy też magazynu.
Praktycznych zastosowań użycia etykiet w przemyśle jest wiele, wszystko zależy od potrzeb konkretnego etapu produkcji. Należy zauważyć, że mimo licznych różnic w przedsiębiorstwach, które wynikaj z rozmaitych procesów przetwarzania produktów charakterystycznych dla konkretnej dziedziny, są też punkty wspólne, takie jak potrzeba zachowania ciągłości produkcji oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracownikom. Na branżę przemysłową presję wywierają również zmieniające się potrzeby konsumentów mające sprostać ich wymaganiom i w sposób niezachwiany produkować oraz dostarczać produkty. Do tego przedsiębiorcy muszą uważnie monitorować pracę całego biznesu, co może być dużym wyzwaniem bez odpowiedniego systemu znakowania.