Pojazdy KAMAG – do logistyki terminalowej

C

14-06-2021

Dla firm logistycznych obsługujących intermodal niezmiernie ważny jest sprawny i szybki przeładunek towarów, który skraca czas trwania transportu. W poprawie wyników pomagają pojazdy przeznaczone do logistyki terminalowej, dzięki którym operacje można przeprowadzić niezawodnie i w krótkim czasie. Jednym z ich producentów jest KAMAG Transporttechnik.

Firma ta ma swoją siedzibę w Ulm nad Dunajem w południowych Niemczech i należy do Grupy Transporter Industry International (Grupa TII), działającego na całym świecie producenta pojazdów ciężarowych i specjalnych. Główna jej działalność to produkcja pojazdów przemysłowych, transporterów modułowych i pojazdów dla logistyki terminalowej. KAMAG, będący jej częścią, posiada około 250 miejsc pracy i dysponuje powierzchnią 45 tys. m².

 

Istotny element wydajnej logistyki terminalowej

Pojazdy ciężarowe z hydraulicznymi osiami wahadłowymi firmy KAMAG od dawna stanowią istotny element wydajnej logistyki terminalowej – ich konstrukcja i masa przekraczająca 17 tys. ton pozwalają na transport ekstremalnie ciężkich ładunków. Dzięki temu, na placach logistycznych, drogach publicznych i obszarach przemysłowych, mogą z nich korzystać firmy transportowe i logistyczne oraz budowlane, a także wywodzące się z branży lotniczej, przemysłu stoczniowego i energetycznego, hutnictwa i górnictwa. Pojazdy służą im w realizacji wielu kompleksowych zadań transportowych, obejmujących transport maszyn budowlanych, instalacje turbin wiatrowych oraz kompleksowe zlecenia od fabryk.

Do zalety ciągników do logistyki terminalowej firmy KAMAG należą:

– tył wyposażony w standardową ochronę przeciwnajazdową, zaczep przyczepy i wysokiej jakości tylne oświetlenie LED;

– sterowanie joystickiem do jazdy do przodu i do tyłu, w tym możliwość wykonywania operacji jedną ręką;

– komfortowa kabina kierowcy z wieloma opcjami wyposażenia;

– duży kąt skrętu zapewniający maksymalną zwrotność;

– nisko umieszczony stopień prowadzący do kabiny;

– dostęp do ramy podnoszącej bezpośrednio za kabiną kierowcy.

 

Wiesel Swap Body Transporter

KAMAG Wiesel to pojazd przeznaczony do transportu wewnętrznego nadwozi wymiennych o dowolnej wielkości, a także naczep i przyczep. Dzięki napędowi hydrostatycznemu jest wyjątkowo łatwy w utrzymaniu. Łatwość serwisowania jest wynikiem zastosowania komponentów produkowanych masowo, dzięki czemu zużycie paliwa nie ma sobie równych w branży. Właściwy serwis i odpowiednie plany serwisowe dają gwarancję na zwiększenie wydajności i obniżenie kosztów operacyjnych. Pomagają w tym szkolenia użytkowników, podczas których uczą się efektywnej eksploatacji pojazdu, a także zdobywają szczegółową wiedzę na temat urządzeń Wiesela, zarówno w teorii jak i w praktyce. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje certyfikat. Na życzenie klientów tworzone są indywidualne koncepcje szkoleniowe, dostosowane do wymagań użytkowników.

Producent pomaga również w jak najszybszym usunięciu ewentualnych usterek i umożliwia całodobowy dostęp do części zamiennych, przez 7 dni w tygodniu. Każda część zamawiana do godziny 16.00 jest dostarczona dnia następnego, chyba że klient skorzysta z opcji ekspresowej „overnight”, bo to oznacza, że część zamienną może otrzymać jeszcze tej samej nocy. Wsparcie serwisowe całej sieci zapewnia Zeppelin Polska.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C