Precyzyjnie do potrzeb

C

15-12-2020

Wyzwania, które przyniósł rok 2020 rynkowi nieruchomości komercyjnych okazały się mocnym elementem strategii rozwoju dewelopera ze Śląska, firmy DL Invest Group. Dywersyfikacja portfela nieruchomości oraz zasady elastycznej współpracy z najemcami to, jak się okazuje, klucz do sukcesu w czasach pandemii.

Wyzwania, które przyniósł rok 2020 rynkowi nieruchomości komercyjnych okazały się mocnym elementem strategii rozwoju dewelopera ze Śląska, firmy DL Invest Group. Dywersyfikacja portfela nieruchomości oraz zasady elastycznej współpracy z najemcami to, jak się okazuje, klucz do sukcesu w czasach pandemii.

 

W oparciu o działające parki logistyczne zlokalizowane na południu Polski oraz bank ziemi, plan inwestycyjny firmy zakłada budowę ponad 480 tys. mkw nowej powierzchni na wynajem do 2024 roku. Obecnie DL Invest Group skupia się na rozwoju parków w Psarach, Dębicy, Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej i Teresinie. Równolegle prace projektowe trwają nad parkami logistycznymi w Łodzi, Gdańsku, Rzeszowie oraz Warszawie.

 

Możliwość ekspansji

Specjaliści z DL Invest Group dbają o to, by precyzyjnie dopasować projekt do klienta i zapewnić mu maksymalną optymalizację kosztów eksploatacji. Pod koniec 2020 r. w formule BTS zrealizowane zostały trzy magazyny: w Dąbrowie Górniczej dla firmy GTS Hanex (10 tys. mkw.), w Bielsku-Białej na ukończeniu jest budowa magazynu dla firmy InPost o powierzchni 10 tys. mkw. (do użytkowania została oddana część magazynowa, a budowa części biurowej zostanie ukończona w lutym 2021), a w Dębicy DL Invest zakończył budowę kolejnej hali dla firmy Hutchinson o powierzchni 11 tys. mkw.

– Współpraca z firmą Hutchinson jest doskonałym przykładem na to, iż współpracując z firmami, które stawiają na rozwój, jako deweloper musimy dbać o to, by zapewnić naszym najemcom możliwość ekspansji w ramach jednej lokalizacji – mówi Wirginia Leszczyńska, COO, DL Invest Group – Po zaledwie trzech latach od przekazania pierwszej hali w Dębicy o powierzchni 21 tys. mkw., właśnie kończymy rozbudowę parku logistycznego na Podkarpaciu o kolejne 30 tys. mkw.

 

Właściwa lokalizacja

Ważnym założeniem strategii firmy DL Invest Group jest elastyczność w poszukiwaniu odpowiednich lokalizacji dla najemców. Firma posiada zabezpieczone tereny w całej Polsce, a w razie konieczności specjaliści z Działu Ekspansji poszukują odpowiedniego terenu, zgodnie z wymaganiami najemcy.

– W tym roku rozpoczynamy pracę nad projektem magazynu centralnego w Teresinie dla firmy Stokrotka Sp. z o. o. o powierzchni 11 tys. mkw. – mówi Wirginia Leszczyńska – z marką Stokrotka współpracowaliśmy już wcześniej, ale warunkiem przy tym projekcie było znalezienie lokalizacji na terenie wskazanym przez najemcę, co udało nam się szybko zrealizować.

Budowa centralnego magazynu dla Stokrotki rusza na początku 2021 r. W Teresinie DL Invest Group przewiduje wybudowanie docelowo prawie 100 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

 

Pracownicy na miejscu

Kwestią, na którą zwraca uwagę DL Invest Group przy wyborze lokalizacji dla realizacji swoich inwestycji jest nie tylko lokalizacja, ale także dostępność rynku pracowników. To jeden z powodów, dla których największym parkiem logistycznym DL Invest Group nadal pozostaje DL Invest Park w Psarach na Śląsku. Doskonała lokalizacja, bezkolizyjny węzeł drogowy oraz ogromne możliwości w rozwoju projektu dostrzegł lider rynku logistycznego na świecie DHL Supply Chain. W połowie 2020 r. firmy podpisały umowę o współpracy JV DHL/DL, na mocy której DL Invest Group zarządza realizacją 200 tys. mkw. powierzchni magazynowej w Psarach. Będzie to unikatowy park logistyczny, oferujący profesjonalne usługi logistyczne celem poprawy efektywności oraz optymalizacji łańcucha dostaw w ekologicznych budynkach klasy A, spełniających specyficzne potrzeby poszczególnych najemców.

– Jako deweloper powierzchni logistycznych bardzo dużą wagę przykładamy do tego, by nasze inwestycje były atrakcyjne i wydajne w perspektywie 10-15 lat. Nie sprzedajemy naszych obiektów i szczególnie dbamy o to, by były to atrakcyjne miejsca do prowadzenia biznesu w długiej perspektywie czasowej. Nasi najemcy doceniają także to, że rozpoczynając z nami współpracę, mają pewność długoletniej wielowymiarowej współpracy – dodaje Wirginia Leszczyńska.

Więcej informacji na temat działalności DL Invest Group można uzyskać pod bezpośrednim numerem telefonu 503 985 805.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C