Profesjonalistę poznaje się w biedzie!

C

21-05-2020

Aktualna sytuacja rynkowa, gospodarcza i społeczna zmieniają się w tempie jakiego jeszcze dwa miesiące temu nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Wszyscy żyliśmy w rozpędzonym pociągu naszych działalności, często podchodząc do istotnych kwestii bez należytej uwagi i analizy.

Aktualna sytuacja rynkowa, gospodarcza i społeczna zmieniają się w tempie jakiego jeszcze dwa miesiące temu nie byliśmy w stanie sobie wyobrazić. Wszyscy żyliśmy w rozpędzonym pociągu naszych działalności, często podchodząc do istotnych kwestii bez należytej uwagi i analizy.

Nasze podejście nie musiało wiązać się z ignoranctwem, ale z postawieniem na rozwój kosztem zadbania o inne relacje oparte na prostej zasadzie: MOJE BEZPIECZEŃSTWO JEST TAK WYSOKIE JAK KOMPETENCJE MOICH PARTNERÓW. Dopiero pandemia w brutalny sposób skierowała nasze oczy na bezpieczeństwo naszego życia, naszych finansów, naszej działalności. W ten dosadny sposób najwyższej rangi nabrały nagle wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, relacje, których celem jest uchronienie nas przed złymi skutkami otaczającej rzeczywistości.

W oparciu o pewnych partnerów

Struktura prowadzenia biznesu oparta o pewnych partnerów, choć wypracowana już przecież tak dawno, wcale nie była powszechną w realiach polskich przedsiębiorców. Często kierowaliśmy się nie tyle pewnością oferty i pantera, a przede wszystkim chwilową oszczędnością, krótkim postrzeganiem osiągnięcia jako zamierzonego celu – tylko w tej konkretnej chwili. Takie podejście nie tylko czyniło naszą działalność narażoną na nieprzewidziane zagrożenia, ale przede wszystkim pozostawiało nas samych w trudnej sytuacji.

Każdy ocenia trudną sytuację inaczej, według priorytetów jakie są aktualnie dla niego najważniejsze. Niemniej jednak, w żadnym z obszarów, który nie stanowi naszego podstawowego zajęcia/działalności nie poradzimy sobie (lub poradzimy gorzej) bez doradców, partnerów, dostawców.

Profesjonalistów poznaje się w biedzie

Bardzo na czasie staje się parafraza znanego powiedzenia „przyjaciół poznaje się w biedzie”, która brzmi: „profesjonalistów poznaje się w biedzie!” W tych czasach poznaje się bowiem profesjonalnych PARTNERÓW – doradców, którzy w niesprzyjających okolicznościach będą naszymi przewodnikami, którzy pomocni są w organizacji, a zarazem wykonawcą określonych czynności. Na kim, jeżeli nie na pewnym i profesjonalnym doradcy oprzeć swoje działania? Czy to będzie kancelaria prawna, biuro rachunkowe/podatkowe, czy broker ubezpieczeniowy. Każdy z nich, jeśli chce być przewodnikiem w tych niepewnych czasach, musi przekuć swoje umiejętności w działanie, w pomoc, w wyprzedzanie faktów i reagowanie w trybie szybkim na potrzeby klienta. Potrzeby te, wbrew pozorom, są większe niż wcześniej.

Program ubezpieczenia dla PSPD

Jakiej rangi nabiera dziś szybka realizacja zobowiązań, szybka odpowiedź na pytanie, szybkie wskazanie działań i wskazanie zagrożeń, szybkie opracowanie najbliższej przyszłości w przedsiębiorstwie? Słowo „szybkie” wcale nie ma tu znaczenia negatywnego – należy je postrzegać jako działanie oparte o doświadczenie, wiedzę, która nie pochyla się przed wyzwaniem a reaguje dynamicznie na potrzeby swoich klientów i partnerów.

Jako profesjonaliści nie tylko tworzymy unikatowy na skalę kraju program ubezpieczenia dla PSPD (Pomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych), ale świadczymy pełne doradztwo i całościową obsługę klienta, wsparcie merytoryczne oraz działanie w obszarach, które mają zabezpieczyć biznes w ramach ochrony ubezpieczeniowej.

Jednym z szybkich działań jaki udało się nam wypracować wspólnie z DAS jest rozszerzenie dedykowane dla ubezpieczonych w programie Ochrona Prawna dla Członków PSPD, Ochrona Prawna Pojazdów w Transporcie Krajowym, Międzynarodowym, Programie Ochrona Prawna Uczestnika Ruchu Drogowego – od 6 kwietnia 2020 r. do odwołania zostaje rozszerzony zakres telefonicznych porad prawnych związanych z pandemią koronawirusa (COVID-19). Porady mogą dotyczyć zarówno prowadzonej przez ubezpieczonego działalności gospodarczej, kwestii zawodowych oraz życia prywatnego. W Grupie MAK-STBU stawiamy przede wszystkim na to, by nasi klienci mieli w nas oparcie.

Korzystaj z usług najlepszych! Korzystaj z MAK-STBU:
www.makubezpieczenia.pl
www.stbu.pl

Marcin Sionkowski
Broker Ubezpieczeniowy
Grupa MAK-STBU

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C