Teraz liczy się jakość, niezawodność i przejrzystość

C

22-11-2021

Wąskie gardła i zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw destabilizują rynek, a proces ich planowania stał się zadaniem strategicznym dla najwyższego kierownictwa. Według Burkharda Elinga, CEO DACHSER, oznacza to większe wymagania wobec partnerów logistycznych.

Czy wąskie gardła i zakłócenia w globalnych łańcuchach dostaw mogą zagrozić globalnemu ożywieniu gospodarczemu?

 

 

Duża niepewność

Na światowych rynkach panuje duża niepewność. Około 40% klientów Dachser posiadających złożone, międzynarodowe łańcuchy dostaw poniosło już znaczne straty, zarówno z powodu przestojów w dostawach, jak i zatrzymania produkcji. Aż 70% rozważa zmiany strukturalne w swoich łańcuchach dostaw. Nie nastąpi to z dnia na dzień i będzie wymagało wiele wysiłku, ale już teraz jesteśmy świadkami podejmowania pewnych działań w tym kierunku. Firmy gromadzą zapasy buforowe w Europie, poszerzają bazę dostawców półproduktów lub coraz częściej produkują tam, gdzie znajdują się ich największe rynki zbytu.

 

Test z niezawodności

W obecnej sytuacji za planowanie łańcucha dostaw odpowiadają menedżerowie najwyższego szczebla, a decydującymi czynnikami sukcesu są jakość, niezawodność i przejrzystość. Jednak większa odporność łańcuchów dostaw sprawia, że stają się one o wiele bardziej złożone. To przekłada się na wymagania wobec partnera logistycznego, jego sieci, systemów informatycznych, a także pracowników. W Dachser ciężko pracowaliśmy i wiele zainwestowaliśmy, aby im sprostać i wypełnić naszą misję, czyli nadal się rozwijać, by stać się najbardziej zintegrowanym dostawcą usług logistycznych na świecie i dzięki temu jeszcze lepiej optymalizować bilans logistyczny naszych klientów.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C