Zmniejszaj koszty transportu dzięki efektywnemu planowaniu załadunku

C

15-05-2023

Jednym z najważniejszych wyzwań dla firm związanych z logistyką jest obniżenie kosztów transportu. Planowanie rozłożenia załadunku to jeden z elementów, którego usprawnienie może wygenerować większe oszczędności i poprawić efektywność działań logistycznych. Szukając sposobów na optymalne planowanie załadunku, warto przyjrzeć się nowej wersji polskiej aplikacji Goodloading.

Goodloading to narzędzie, które umożliwia wirtualne załadowanie ładunków na powierzchnię ładunkową różnych typów pojazdów czy kontenerów. Dzięki aplikacji można w łatwy sposób zaplanować proces załadunku, tak aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń ładunkową.

Jak zoptymalizować załadunek z aplikacją?

Dla większości firm planowanie załadunku nie stanowi większego problemu. O ile ładunki ułożone są na paletach, a naczepa ma standardowe wymiary, nawet początkujący logistyk powinien potrafić wskazać ile palet może zostać załadowanych. Jednak gdy w grę wchodzi bardziej zróżnicowany załadunek, gdzie towar znajduje się na różnowymiarowych paletach, sprawa nieco się komplikuje. Jeśli do tego często dochodzi konieczność sprawdzenia czy towar nie przekracza DMC czy nacisków na osie, to cały proces może zająć nawet kilkadziesiąt minut.

W takim przypadku najlepiej sprawdzi się planer załadunku. Jak twierdzą użytkownicy Goodloading, są oni w stanie zaoszczędzić od 30 do nawet 120 minut podczas planowania załadunku.

Czy dzięki optymalizacji załadunku da się obniżyć koszty?

Zdecydowanie tak. Jeśli podczas planowania załadunku, okaże się że na naczepie zostanie dodatkowe, wolne miejsce to mamy dwa wyjścia. Aby wygenerować większy zysk, możemy spróbować zaplanować doładunek na trasie lub wybrać mniejszy pojazd do przewiezienia danego frachtu, co może dodatkowo obniżyć koszty transportu. Program pozwala na dodanie wielu punktów na trasie i rozłożenie ładunków względem miejsca rozładunku.

Gotowy projekt załadunku przesłany na magazyn, wspiera osobę odpowiedzialną za załadunek, dzięki czemu proces jest szybszy i bardziej efektywny.

Kolejną rzeczą jest możliwość uwzględnienia nacisków na osie i DMC. Takie dane dostępne w aplikacji, mogą zmniejszyć ryzyko otrzymania mandatu za przeładowanie naczepy oraz kosztów związanych z przeładunkiem.

Dostępna jest nowa wersja aplikacji Goodloading. Przetestuj ją za darmo.

W kwietniu swoją premierę miała nowa odsłona aplikacji Goodloading. Jej innowacyjność polega przede wszystkim na skupieniu kilkudziesięciu algorytmów, które po dodaniu danych przez użytkownika mają zaproponować mu najlepsze rozłożenie ładunków uwzględniając niezbędne parametry. Algorytmy te będą uczyć się wraz z kolejnymi projektami przygotowanymi przez użytkowników, proponując coraz to lepsze rozwiązania.

Do głównych funkcji dostępnych w aplikacji Goodloading należą:
– możliwość dodawania ładunków sześciennych, rur czy beczek;
– możliwość pracy z dowolnymi naczepami, kontenerami morskimi i lotniczymi oraz paletami, które można następnie przenieść na wybrany pojazd.
– dodawanie danych do aplikacji z programu typu Excel;
– trójwymiarowa wizualizacja z możliwością ręcznego dopasowania ładunków;
– możliwość udostępnienia projektu jako pliku PDF lub linku;
– dostęp do danych o wolnej i zajętej przestrzeni ładunkowej, objętości czy wadze;
– załadunek z uwzględnieniem kilku punktów na trasie (multistopy);
– ustawienie środka ciężkości czy nacisków na osie;
– funkcja paletyzacji.

Sprawdź czy uda Ci się wygenerować większe oszczędności. Dzięki optymalizacji dostępnej powierzchni, koszt aplikacji może zwrócić się już po jednym wykonanym zleceniu. Nową wersję aplikacji przez dwa tygodnie można przetestować bezpłatnie, rejestrując się poprzez formularz na stronie. W razie pytań zapraszamy do kontaktu info@goodloading.com.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C