82 000 m kw. dla e-handlu w Poznaniu

C

26-10-2022

Panattoni wynajęło 82 000 m kw. w Poznaniu. Zatrudnienie znajdzie tu ok. 3000 pracowników.

Panattoni od lat realizuje potężne inwestycje dla liderów branży odzieżowej. Tym razem jedna z nich wynajęła powierzchnię w obiekcie poznańskim, którego budowa ruszy na przełomie roku 2022 i 2023. Stąd przedsiębiorstwo prowadzić będzie e-handel w kilku krajach europejskich. Firma skorzysta także z trzykondygnacyjnego biura o powierzchni 6000 m kw.

– Panattoni po raz kolejny udowadnia, że jest sprawdzonym partnerem dla branży odzieżowej, coraz mocniej stawiającej na e-handel. Globalnie na początku tego roku e-handel dla branży modowej wart był ok. 744 miliardy dolarów. Jego wartość ma osiągnąć nawet 1,1 biliona dolarów w 2026 roku. Trendy te znajdują odzwierciedlenie na polskim rynku, który coraz częściej staje się hubem dla całej Europy. Jest to możliwe dzięki strategicznej lokalizacji, a także nowoczesnym obiektom, które pozwalają na obsługę rosnących wolumenów odzieżowego e-handlu – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni.

Na dachu obiektu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna, a zwiększona liczba świetlików polepszy dostęp światła do miejsc pracy. Do dyspozycji klienta będzie również BMS oraz strefa high bay VNA. Wewnątrz zostaną wydzielone specjalne strefy do robienia zdjęć produktów.

Inwestycja dla odzieżowego giganta przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Outstanding – dotąd niespotykanym na polskim rynku. Obiekt zostanie zbudowany bez użycia PCV (poza instalacjami podziemnymi). Użytkownicy inwestycji skorzystają również z szeregu rozwiązań podnoszących dorbostan. Przygotowana zostanie m.in. infrastruktura dla rowerzystów, taras oraz siłownia zewnętrzna, boisko do siatkówki, tor do gry w boule, a także centralna instalacja wody pitnej w biurze. Ponadto na terenie inwestycji pracownicy skorzystają ze stacji ładowania samochodów elektrycznych. Panattoni wdroży też system odzyskiwania wody deszczowej, która zostanie użyta w toaletach oraz do podlewania trawników.

Panattoni dostarczyło na poznańskim rynku już znacznie ponad 2 mln m kw. w ramach obiektów miejskich (City Logistics), parków logistycznych, i BTS.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C