87 000 metrów dla TEDi

C

14-02-2022

Panattoni buduje obiekt BTS o powierzchni 87 300 m kw. w Stargardzie, w północno-zachodniej Polsce. Z inwestycji skorzysta niemiecka sieć detaliczna TEDi. Budowa zakończy się w październiku br.

W 2021 r. TEDi podwoiła liczbę swoich placówek w Polsce do 137, a w 2022 r. zamierza przekroczyć 200. W realizacji planu strategiczną rolę ma odegrać budowany przez Panattoni obiekt. Powstając w Stargardzie pomoże w ekspansji firmy w zachodniej części Polski. W nowym obiekcie magazynowane będą wszystkie produkty sprzedawane w sklepach TEDi: codziennego użytku, artykuły kosmetyczne, drogeryjne i gospodarstwa domowego, karma dla zwierząt oraz akcesoria dekoracyjne, prezentowe i biurowe.

– Kolejny przedstawiciel branży handlowej na etapie intensywnego rozwoju polega na Panattoni, a wybór stargardzkiej lokalizacji, niedaleko realizowanego Panattoni Park Stargard, potwierdza ogromny potencjał Pomorza Zachodniego – mówi Dorota Jagodzińska-Sasson, dyrektor Panattoni. – Cieszy nas również że obiekt, z którego skorzysta TEDi, posiada rozbudowany segment biurowy. Po raz kolejny potwierdza się, że nieruchomości przemysłowe doskonale sprawdzają się również jako siedziby różnych działów administracyjnych przedsiębiorstw.

Powierzchnia biurowa obiektu dla TEDi wyniesie 4000 m kw. Deweloper przygotuje ją zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM. Zadba m.in. o odpowiednie oświetlenie, w tym zwiększony dostęp światła dziennego, m.in. dzięki oknom panoramicznym. Ponadto pomieszczenia zostaną przebadane przez wykwalifikowanego akustyka. Powstanie również zielony krajobraz biurowy, a pracownicy będą mogli skorzystać z ławek wykonanych z materiałów ekologicznych w strefie relaksu przylegającej do budynku. Deweloper dostarczy również wiaty dla rowerów oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto cały obiekt zostanie wyposażony w energooszczędne rozwiązania.

Region Szczecina, który jeszcze parę lat temu był jednym z wschodzących rynków na logistycznej mapie Polski, dziś dysponuje ok. 1 mln m kw. powierzchni przemysłowych i ogromnym potencjałem. Z Pomorza Zachodniego wiele firm, głównie zajmujących się handlem w intenrecie, obsługuje działalność w krajach Europy Zachodniej, np. Niemczech, czy Holandii oraz w Skandynawii.

Inwestycja dla firmy TEDi znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Panattoni Park Stargard, jednego z największych obiektów dewelopera w regionie. Kompleks znajduje się zaledwie 34 km od autostrady A6, stanowiącej kontynuację niemieckiej autostrady A11 i tworzącej z nią połączenie Szczecin–Berlin w ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 do Kaliningradu, na Litwę i Białoruś. Fragment A6 jest też częścią drogi ekspresowej S3, która biegnie wzdłuż zachodniej granicy Polski od portu morskiego Szczecin-Świnoujście do granicy z Czechami. Trasa stanowi część międzynarodowego korytarza E65, łączącego Szwecję z południem Europy. W niewielkiej odległości od Stargardu znajduje się też trasa S10 łącząca zespół portów morskich z Warszawą (583 km). Niedaleko planowanego parku znajduje się także lotnisko Szczecin-Goleniów. Od centrum stolicy województwa park dzieli 45 km.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C