Arvato Supply Chain Solutions w Prologis Park Poznań III

C

14-06-2021

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, firma zajmująca się m.in. obsługą logistyczną sklepów internetowych i sieci handlowych otworzy w Prologis kolejne centrum realizacji zamówień. W Prologis Park Poznań III powstanie szyty na miarę budynek do obsługi zamówień dla jednej z marek odzieżowych.

– Nasza branża dynamicznie rośnie, my także rozwijamy się i pozyskujemy nowych klientów. Budynki logistyczne muszą zapewnić nam wysoką efektywność operacji, a od lokalizacji centrum logistycznego wymagamy korzystnego położenia (blisko głównych szlaków transportowych) i szybkiej realizacji inwestycji zgodnie z wymaganiami naszymi oraz naszego klienta. To wszystko oferuje nam Prologis, dlatego inwestujemy w kolejny budynek na terenie jego parków – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, prezes zarządu w Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

Nowy BTS o powierzchni ponad 48 000 mkw. w Prologis Park Poznań III dołączy do obiektów o łącznej powierzchni ponad 77 000 mkw. wynajmowanych obecnie przez firmę w Prologis Park Błonie i Prologis Park Stryków II.

– Arvato Supply Chain Solutions w Polsce wraz z klientem zamierzają istotnie inwestować w infrastrukturę logistyczną na terenie budynku, dlatego zaproponowaliśmy rozwiązania konstrukcyjne, które będą umożliwiały taki rozwój w przyszłości – powiedział Damian Zdunkiewicz, dyrektor leasingu i obsługi klientów Prologis.

Budynek będzie miał wysokość 12 metrów w świetle oraz wzmocnioną posadzkę pozwalającą na obciążenie do 11 ton, przygotowaną do zainstalowania dużej, wielopoziomowej antresoli oraz infrastruktury automatyzującej operacje logistyczne e-commerce. W projekcie uwzględniona jest też możliwość wyposażenia magazynu w dodatkowe drzwi dokowe.

Dla większego bezpieczeństwa i komfortu pracy naturalne doświetlenia zajmą aż 12% powierzchni. W strefie przydokowej znajdą się okna nad dokami, a same drzwi będą transparentne. BTS wykonany będzie w wysokim standardzie i spełniać będzie szereg wymogów środowiskowych, zasili go zielona energia produkowana bezpośrednio na terenie parku, a energooszczędne oświetlenie budynku zapewni najwyższej jakości instalacja LED.

W transakcji pośredniczyła firma Colliers International.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C