Bidfood Farutex w Prologis Park Wrocław III

C

31-01-2023

Bidfood Farutex, dostawca produktów dla branży gastronomicznej, został pierwszym najemcą największego budynku spekulacyjnego w historii Prologis. Od sierpnia 2023 będzie zajmował 9795 mkw. na terenie Prologis Park Wrocław III.

Od 2011 roku Bidfood Farutex zajmuje 4811 mkw. w sąsiednim budynku.

– W związku z dynamicznym rozwojem firmy widzimy potrzebę zwiększenia zajmowanej powierzchni magazynowej. Zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z Prologisem, przenieść się do nowego budynku i podwoić wynajmowaną powierzchnię, ze względu zarówno na strategiczną lokalizację obiektu, jak i na otwartość na nasze potrzeby oraz szereg udogodnień dla pracowników – mówi Łukasz Tuz, dyrektor regionu w Bidfood Farutex.

Nowy budynek DC4 to nowoczesna hala magazynowa i magazynowo-produkcyjna o powierzchni 49 000 mkw. Jego atutami są nie tylko lokalizacja blisko lotniska i obwodnicy Wrocławia oraz dostęp do komunikacji miejskiej, ale przede wszystkim funkcjonalność i szeroka gama usług stworzonych z myślą o pracownikach.

Największy magazyn spekulacyjny w historii firmy, będzie miał wysokość w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologisu, zostanie poddany certyfikacji BREEAM. Ponadto, dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników, powierzchnie magazynu i biura oświetlane będą najwyższej jakości lampami LED. Czujniki ruchu mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek będzie mieć świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Zostanie też wyposażony w panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

– Prologis Park Wrocław III oferuje łatwy dostęp do komunikacji publicznej, ładowarki samochodów elektrycznych, wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy – powiedział Marcin Kruszewski, dyrektor leasingu i obsługi klienta w Prologisie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C