BMW rozpędza się w Prologis Park Bratislava

C

10-11-2022

BMW korzysta z Prologis Park Bratislava od 2016 roku. Teraz zdecydował się powiększyć liczący 25 000 mkw. magazyn o kolejne 10 000 mkw.

Negocjacje w sprawie rozbudowy rozpoczęły się pod koniec 2021 roku. Podobnie jak w przypadku projektowania pierwszego magazynu dla BMW w Prologis Park Bratislava, także tym razem skupiono się na maksymalnym wykorzystaniu potencjału nowego obiektu poprzez wprowadzenie rozwiązań dostosowanych do potrzeb klienta. Ukończenie inwestycji planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

Najnowszy obiekt BMW w Prologis Park Bratislava o powierzchni 10 000 mkw. zostanie wzbogacony o jeszcze bardziej spersonalizowane rozwiązania. Część budynku zostanie przeznaczona na podnisienie komfortu pracowników BMW. Wśród udogodnień opracowanych z myślą o bieżącej działalności firmy znajdą się również otwierane świetliki, światła usprawniające przeładunek, duże doki przeładunkowe oraz specjalne instalacje elektryczne i teleinformatyczne.

– Strefa komfortu dla pracowników BMW to element naszej inicjatywy PARKlife, której celem jest zapewnienie dobrego samopoczucia pracowników korzystających z naszych parków. W Prologis Park Bratislava posłużą do tego m.in. boisko do piłki nożnej dla drużyn pięcioosobowych, miejsce do grillowania, siłownia na świeżym powietrzu czy wiaty rowerowe. Takie rozwiązania zdecydowanie wykraczają poza standardowe usługi magazynowe i sprawiają, że obiekt BMW pomoże jej pozyskać i utrzymać wysokiej klasy specjalistów. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak BMW wykorzysta tę inwestycję – mówi Jakub Randa, dyrektor rozwoju i leasingu, Prologis. – Rozbudowa tego obiektu stanowi odzwierciedlenie celu, jakim jest zapewnienie naszym klientom czegoś więcej niż tylko powierzchni magazynowej. Po zakończeniu prac koncern BMW będzie mógł cieszyć się magazynem, który pozwoli aktywnie dbać o dobre samopoczucie pracowników, jednocześnie sprawiając, że działalność BMW w Prologis Park Bratislava będzie wydajniejsza niż kiedykolwiek.

Rozbudowa BMW o 10 000 mkw. pokazuje potencjał rozwojowy, jaki daje obiekt logistyczny typu BTS. Zarówno pod względem tworzenia przestrzeni dostosowanych do indywidualnych potrzeb, jak i codziennego dostarczania usług potrzebnych do efektywnego prowadzenia działalności.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C