Bridgestone i ESA logistika uruchomiły nowy magazyn opon

C

19-12-2022

Bridgestone i ESA logistika otworzyły magazyn opon o powierzchni 50 000 mkw., w którym opony będą składowane oraz wysyłane do dalszej dystrybucji.

To największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie. Znajduje się na terenie Panattoni Park Poznań East Gate i ma certyfikat BREEAM Excellent. Uzyskał go m.in. dzięki instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kWp oraz rozwiązaniom oszczędzającym energię i wodę. Wokół hali powstają również zielone strefy relaksu.

– Wraz z rosnącym popytem na opony klasy premium i zwiększeniem mocy produkcyjnych w poznańskim zakładzie Bridgestone pojawia się teraz nowy magazyn, który spełnia nasze wymagania na drodze do zoptymalizowanego i zrównoważonego łańcucha dostaw – mówi Elżbieta Oussar, dyrektor ds. logistyki i łańcucha dostaw, Bridgestone Europe East Region.

Hala wyposażona jest również w systemy i narzędzia automatyzujące i ułatwiające pracę. Są to m.in. stworzony przez programistów ESA logistika system zarządzania magazynem, przenośniki taśmowe do rozładunku i załadunku poszczególnych opon oraz układania ich na regałach, a w późniejszym etapie także roboty do transportu opon i regały do ich składowania.

– Planujemy zautomatyzować nawet tak prozaiczną sprawę jak utrzymanie czystości – mówi Rafał Łuczak dyrektor ds. informatyki i wdrożeń w ESA logistika.

Mimo tak wysokiego poziomu automatyzacji uruchomienie magazynu pod Poznaniem spowoduje powstanie kolejnych miejsc pracy. Na początku zatrudnienie znalazło tam blisko 50 osób. Są to głównie pracownicy magazynów, ale także specjaliści ds. logistyki i kierownicy zmian.

Magazyn wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowe. Deweloper podzielił inwestycję na dwie strefy oddzielone ścianą REI 240. Dzięki specjalnej konstrukcji zewnętrznej strefy doków zwiększono bezpieczeństwo pracowników.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C