Centrum logistyczne Media Expert w Łodzi oficjalnie otwarte

C

05-09-2022

2 września 2022 r. została uroczyście otwarta najnowsza część centrum logistycznego Media Expert w Central European Logistics Hub.

Przez 17 lat Panattoni wzniosło w Łodzi i okolicach obiekty o powierzchni ponad 2 mln m kw. Aż 270 000 m kw. deweloper wybudował dla Media Expert, z czego 160 000 m kw. zajęły uroczyście otwarte 2 nowe hale centrum logistycznego w ramach Central European Logistics Hub. Obiekty zostały ze sobą połączone za pomocą przenośników taśmowych, które umożliwiają automatyczne przesyłanie produktów. Trzy budynki zajmują w sumie 270 000 m kw. i tworzą centralny kompleks Media Expert dla dystrybucji krajowej. Otwarcie odbyło się 2 września br., a udział wzięli m.in. Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający Panattoni, Andrzej Błachowicz, wiceprezes Terg S.A. właściciela Media Expert oraz Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

– Ostateczne otwarcie kolejnego centrum logistycznego, dostarczonego przez nas dla Media Expert, jest bardzo ważne z wielu względów. Po pierwsze, cementuje naszą wieloletnią współpracę z klientem, dla którego w regionie łódzkim zrealizowaliśmy już ponad 270 000 m kw. Po drugie, po raz kolejny widzimy ogromne wsparcie ze strony władz lokalnych. Włodarze miasta są z nami od początku naszej działalności w Łodzi, a ich probiznesowa postawa jest motorem napędowym naszej działalności w regionie. Po trzecie wreszcie, potwierdza to duży potencjał Central European Logistics Hub dla wielkich firm działających w całym kraju. Blisko 600 000 m kw. dostarczonej już powierzchni sprawia, że koncepcja nowej dzielnicy biznesowej Łodzi była strzałem w dziesiątkę – powiedział Marek Dobrzycki.

– Oficjalnie oddajemy dziś do użytku kolejne magazyny tworzące nowoczesny i zautomatyzowany Park Logistyczny Media Expert w Łodzi. Dzięki niemu możemy sprostać ciągle rosnącym wymaganiom rynku, a przede wszystkim jeszcze szybciej i sprawniej zaopatrywać naszych klientów w kanałach dystrybucji detalicznej i wielokanałowej. Związaliśmy się z Łodzią dekadę temu i wciąż tu inwestujemy, tworzymy nowe miejsca pracy, bo doceniamy panujący tu dobry klimat dla dalszego rozwoju – dodał Marek Grzebita, prezes Terg S.A.

– Po 4 latach od momentu, kiedy wspólnie z Panattoni ogłosiliśmy powstanie największego w Polsce centrum produkcyjno-dystrybucyjnego, możemy zakomunikować, że w zasadzie jest ono już na ukończeniu. To wręcz niewyobrażalne, że w tak krótkim czasie udało się w Łodzi wybudować od podstaw tętniącą życiem dzielnicę przemysłową, która stworzyła nowe miejsca pracy i bez wątpienia przyczynia się do rozwoju miasta – podsumowała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Central European Logistics Hub znajduje się w granicach Łodzi, a dzięki bardzo dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej jest atrakcyjnym miejscem dla pracowników. To szczególnie ważne dla Media Expert, które w ramach trzech budynków znajdujących się w Hubie zatrudniać będzie tysiąc osób. W sąsiedztwie kompleksu znajduje się stacja kolejowa, a we współpracy z Miastem zostanie uruchomione dedykowane połączenie autobusowe. Kompleks doskonale nadaje się na magazyn centralny ze względu na położenie w niemal geograficznym środku Polski. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi, tuż przy A1 – jedynej polskiej autostradzie o przebiegu północ-południe. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie autostrad A1 i A2.

Docelowa powierzchnia całego Central European Logistics Hub to ponad 720 000 m kw. Wśród firm, które tutaj ulokowały już swoje centra logistyczne lub produkcyjne jest m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego oraz Smyk. Hub napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi, która ma w sumie dać 7 tys. miejsc pracy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C