Chomar w Panattoni Park Wrocław XIII

C

22-11-2021

W podwrocławskich Pietrzykowicach, tuż przy węźle autostrady A4, trwa budowa Panattoni Park Wrocław XIII. Lokalizację doceniają najemcy: firma logistyczna Chomar wynajęła w parku 15 000 m kw.

To już kolejna powierzchnia przygotowywana przez dewelopera na potrzeby tej spółki. Panattoni Park Wrocław XIII będzie docelowo składał się z dwóch budynków o łącznym metrażu 75 000 m kw. Pod koniec trzeciego kwartału br. oddano do użytku już ponad połowę z zaplanowanej powierzchni. Koleje metry są w budowie, a jednym z najemców nowej części jest operator logistyczny Chomar. Zajmie on 15 000 m kw. z przeznaczeniem na magazyn i biura. Spółka od 30 lat zajmuje się spedycją, magazynowaniem oraz transportem na terenie całej Europy.

Nową powierzchnię Chomar przejmie w połowie 2022 r.

– Rozwijamy się i rośniemy. Wozimy i przechowujemy m.in. towary branży budowlanej, AGD, farmaceutycznej i spożywczej, pracujemy też dla firm sektora motoryzacyjnego, a ich potrzeby magazynowe rosną – wyjaśnia Rafał Choma, prezes zarządu Chomar.

Dolny Śląsk zapewnia doskonałe połączenie z głównymi ośrodkami logistycznymi w Polsce i Europie.

– Nas jednak najbardziej cieszy fakt, że klienci, którzy mieli do czynienia z naszymi realizacjami, wracają. Obiekty Panattoni spełniają więc oczekiwania najemców w bardzo wysokim stopniu. Przed pięciu laty Chomar wynajął pierwsze 1600 m kw. w jednej z naszych inwestycji. Obecnie najmowana powierzchnia jest już blisko 10-krotnie większa. Oznacza to, ze spółka szybko się rozwija, a my mamy w tym swój mały udział, dostarczając rozwiązania, które to umożliwiają – mówi Damian Kowalczyk, dyrektor rozwoju, Panattoni.

Potwierdza to Piotr Krasuski, v-ce Prezes spółki Chomar:

– W obsłudze zleceń wykazujemy się wysoką elastycznością i tego samego oczekujemy od partnerów biznesowych. Stawiamy na długotrwałe i mocne relacje. Obiekt Panattoni idealnie wpisuje się w nasze potrzeby pod względem wielkości, lokalizacji i możliwości ekspansji.

Panattoni Park Wrocław XIII będzie certyfikowany w systemie BREEAM. Energia zasilająca inwestycję pochodzić będzie jedynie z odnawialnych źródeł, a na terenie parku znajdą się stacje ładowania pojazdów, stojaki na rowery, obszary zielone oraz domki dla bezkręgowców. Park powstaje tuż przy autostradzie A4 tuż przy zjeździe Pietrzykowice. Taka lokalizacja umożliwia doskonałe połączenia nie tylko z innymi ośrodkami w Polsce, ale również z Niemcami i południem Europy.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C