Co warto wiedzieć decydując się na wynajem powierzchni magazynowych?

C

23-12-2021

Różne biznesy oraz przedsięwzięcia potrzebują zróżnicowanych środowisk technicznych. Jedną z podstawowych spraw w przypadku działalności gospodarczej na dużą jak i nieco mniejszą skalę, jest wynajem odpowiednio dopasowanych przestrzeni magazynowych. Powierzchnie magazynowe zapewnią nam bowiem możliwość składowania materiałów, paczek, dokonywania przeładunków, przepakowywania produktów, itp., w komfortowych warunkach.

Warto więc poszukać takich powierzchni magazynowych, dzięki którym nasz biznes będzie miał dobre perspektywy, zarówno teraz jak i w przyszłości. Atrakcyjny magazyn w dobrej lokalizacji może nas dość sporo kosztować. Czasem rozwiązaniem może być powierzchnia magazynowa położona z dala od centrów, która pozwoli nam zaoszczędzić na wynajmie. Decyzję o wynajęciu potencjalnych powierzchni magazynowych trzeba więc dokładnie przemyśleć, biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw.

Lokalizacja magazynu

Pierwszym zadaniem, które przed nami stanie, będzie odpowiednia lokalizacja naszego magazynu. Magazyny, hale produkcyjne, centra logistyczne, itp., powinny być położone blisko węzłów komunikacyjnych, dzięki którym łatwo będzie można przetransportować nasze towary, np. na drugi koniec Polski. Różnego rodzaju powierzchnie magazynowe bez trudu znajdziemy w Internecie. Jeśli więc szukamy powierzchni, np. w województwie śląskim, czy też interesują nas magazyny w pobliżu miasta Poznań, to koniecznie powinniśmy przejrzeć różne oferty, zwłaszcza te, które mogą nam zaoferować profesjonalni gracze na rynku powierzchni do wynajęcia. Profesjonalne doradztwo oraz magazyny, np. na Górnym Śląsku, czy też w kompleksie Hillwood Poznań Czempiń oraz w wielu innych miejscach znajdziemy w witrynie internetowej: https://www.7rsa.pl/. Firma 7R SA od  2009 roku proponuje swoim kontrahentom magazyny do wynajęcia na terenie Polski. Z pewnością warto więc zapoznać się z ich ofertą, bo dobrze wyposażone oraz skomunikowane magazyny do wynajęcia z pewnością ułatwią nam pracę.

Cena za wynajem magazynu

Kluczową sprawą, jeśli chodzi o magazyny do wynajęcia – oprócz lokalizacji, będzie cena. Tutaj zasada jest prosta – powierzchnie do wynajęcia położone w atrakcyjnych lokalizacjach, będą z pewnością droższe niż magazyn do wynajęcia na głębokim przedmieściu. Potencjalny wynajem musi też brać pod uwagę to, czy do naszego magazynu będziemy ściągali klientów, czy też magazyn ten ma mieć charakter przeładunkowy. Popyt na magazyny w Polsce cały czas wzrasta, a więc każda atrakcyjna inwestycja przyciąga potencjalnych zainteresowanych. Jeśli więc zależy nam na szybkim dostarczaniu towaru, np. do sklepów w mieście, powinniśmy liczyć się z tym, że cena za wynajem będzie odpowiednio wyższa. Takie lokalizacje jak województwo mazowieckie, czy wielkopolskie to większy wydatek niż wynajem magazynu w regionie podkarpackim. Warto o tym pamiętać, przeglądając różne oferty dostępne na polskim rynku. Zachęcamy do podejmowania szybkich, ale przemyślanych decyzji, bo wzrost cen za wynajem magazynów jest nie do uniknięcia w przyszłości.

Wielkość magazynu ma znaczenie

Specjaliści, którzy zajmują się logistyką, radzą także brać pod uwagę wielkość magazynu. Jeśli bowiem liczba potencjalnych klientów i klientek naszej firmy kurierskiej będzie się zwiększać, to w przyszłości możemy mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do magazynowania przesyłek, w takim województwie jak mazowieckie, nie mówiąc już np. o mieście Warszawa. Na terenie magazynów dobrze jest mieć także dostęp do biur oraz innych udogodnień. 7R SA to poważny kontrahent, który ułatwi nam wynajem na najlepszym poziomie. Warto z nimi współpracować.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C