Czesi kupili Panattoni Park Tricity North

C

07-09-2022

Panattoni sprzedało Fund w pełni wynajęty park dystrybucyjny Panattoni Park Tricity North czeskiemu funduszowi Trigea Nemovitostní.

Nieruchomość klasy A o powierzchni 46 000 m kw. jest piątym trójmiejskim parkiem Panattoni, a pierwszym w pobliżu Gdyni, miasta portowego na wybrzeżu Bałtyku.

– Udana sprzedaż tego dobrze zlokalizowanego aktywa świadczy o utrzymującym się na polskim rynku silnym apetycie inwestorów na nowoczesne nieruchomości logistyczne o wysokich parametrach zrównoważonego rozwoju. Region Trójmiasta jest największym ośrodkiem portowym i jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów w kraju – mówi Robert Dobrzycki, dyrektor generalny i współwłaściciel Panattoni Europe and India.

Panattoni Park Tricity North charakteryzuje się dużą liczbą doków, bramami wjazdowymi z poziomu zero, przestronnymi placami serwisowymi, a także energooszczędnymi i ekologicznymi rozwiązaniami, zgodnymi z wymogami certyfikatu BREEAM „Good”. Obiekt znajduje się w odległości nieco ponad 20 kilometrów od lotniska i zaledwie ośmiu kilometrów od głębokowodnego terminalu kontenerowego w Porcie Gdynia.

– To nasza druga inwestycja w Polsce. Pokazuje naszą wiarę w siłę rynku logistycznego w Polsce i atrakcyjność Trójmiasta, jako miejsca docelowego dla międzynarodowych inwestorów instytucjonalnych – dodaje Tomáš Trčka, prezes zarządu Trigea Nemovitostní Fund.

Firmie Panattoni doradzały DLA Piper i Albaluna Investments. Kupującego wspierały Cushman & Wakefield oraz Arcadis, Baker McKenzie i Greenberg Traurig Nowakowska-Zimoch Wysokiński sp.k.

Strony uzgodniły, że nie ujawnią wartości transakcji.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C