Dachser i Hellman w Panattoni Park Toruń II

C

25-03-2022

W Panattoni Park Toruń II powierzchnię wynajęło już trzech dużych graczy: Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska oraz jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów szybkozbywalnych. Przedsiębiorstwa wprowadzą się do obiektu w III kw. br.

Deweloper dostarczył w województwie kujawsko-pomorskim ponad 300 000 m kw. Do powstającego Panattoni Park Toruń II, w III kwartale 2022 r. wprowadzą się dwa globalne przedsiębiorstwa logistyczne – Dachser i Hellmann Worldwide Logistics Polska, a także jedno z największych przedsiębiorstw zajmujących się hurtową dystrybucją artykułów szybkozbywalnych. Najemcy zajmą powierzchnię w hali o docelowym metrażu blisko 20 000 m kw.

– Cały czas rozbudowujemy swoje portfolio w Toruniu i Bydgoszczy, a potencjał kujawskiego rynku tylko rośnie. Region korzysta z atrakcyjnej lokalizacji i dogodnego połączenia zarówno z Pomorzem i kluczowymi portami morskimi w skali kontynentu, zachodnią granicą, jak i stolicą Polski. Dlatego nie dziwi największy, poza tzw. Wielką Piątką, popyt na powierzchnię przemysłową, który przekroczył w 2021 roku 400 000 m kw. Cieszymy się, że możemy w tym aktywnie partycypować i zagwarantować, że następne lata będą jeszcze bardziej obfite – mówi Andrzej Spiesz, dyrektor rozwoju Panattoni.

Nowy park firmy powstaje w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód i korzysta z bliskości dwóch dróg krajowych: DK 10 oraz DK 15. Szlaki prowadzące w czterech kierunkach pozwalają na sprawny transport krajowy, a położenie niedaleko granicy, na działalność międzynarodową.

Panattoni Park Toruń II składać się będzie z jednego obiektu o docelowej powierzchni 19 910 m kw., a całość zostanie ukończona w III kwartale 2022. Elastyczne moduły i możliwość dostosowania powierzchni do prowadzonej działalności pozwolą zarówno na prowadzenie operacji z zakresu e-handlu, logistyki, czy lekkiej produkcji. Inwestycja powstaje w sposób zrównoważony, a deweloper zadba również o bioróżnorodność na terenie obiektu. Zasadzonych zostanie ok. 70 drzew, a powierzchnię 800 m kw. pokryją krzewy rodzime. Ponadto 250 m kw. zajmą ekologiczne łąki kwietne niewymagające częstego koszenia. Na terenie inwestycji znajdą się również domki dla owadów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C