Dachser otwiera oddział w Toruniu

C

04-10-2022

Dachser powiększa sieć oddziałów w Polsce, najnowszy powstał w Toruniu.

Hala o powierzchni ponad 2500 mkw. znajduje się w centrum dystrybucyjnym Panattoni Park Toruń II. Oddział składa się z dwupiętrowego biura o powierzchni 482,42 mkw., terminalu oraz magazynu klasy A. Obiekt jest wyposażony w 14 doków przeładunkowych oraz jedną bramę drive-in. Do dyspozycji pracowników jest parking dla 20 samochodów osobowych. Dostępne są także miejsca postojowe dla ciężarówek i kontenerów wymiennych. Strategiczne położenie Panattoni Park Toruń II w strefie Inwestycyjno-Logistycznej Toruń-Wschód w pobliżu autostrady A1 oraz dwóch dróg krajowych – DK 10 oraz DK 80 – umożliwi sprawny transport krajowy oraz międzynarodowy.

– Jest to kolejny ważny krok w rozwoju firmy i w umacnianiu naszej sieci połączeń. Niezmiernie mnie cieszy, że rozwijamy skrzydła w północnej części Polski, poprzez inwestycję w rozwój nowego oddziału Dachsera. To ogromne wsparcie dla dotychczasowej infrastruktury, która ze względu na duży popyt, wymaga intensywnej rozbudowy. Powstanie oddziału w tej części kraju wpłynie na zwiększenie płynności i efektywności wszystkich procesów łańcucha dostaw w skali ogólnopolskiej i międzynarodowej – mówi Michał Simkowski, dyrektor logistyki europejskiej w Polsce.

Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „very good”. Był oceniany pod względem m.in. zużycia energii, energooszczędności, emisji zanieczyszczeń, dogodnej lokalizacji czy zarządzania odpadami.

Kierownikiem toruńskiego oddziału została Marlena Dorniak, która do tej pory pełniła funkcję dyrektora rozwoju biznesu w rejonie Torunia i odpowiadała za rozwój zespołu i sprzedaży, a także oferty dla klientów w województwie kujawsko-pomorskim. Ma 15-letnie doświadczenie w branży logistycznej. Przed dołączeniem do zespołu Dachsera przez 12 lat pracowała dla DB Schenkera.

– Wieloletnie doświadczenie i szeroka wiedza biznesowa sprawiają, że Marlena idealnie sprawdzi się na stanowisku kierownika oddziału. Jest osobą wysoce wykwalifikowaną, biegle znającą zawiłości procesów logistycznych, świetnie odnajdującą się na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Wierzę, że kompleksowo zaopiekuje się rozwojem oddziału – mówi Michał Simkowski.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C