Dachser rozbudował magazyn w Linz

C

21-12-2022

Pod koniec listopada Dachser zakończył rozbudowę magazynu w Hörsching koło Linz. Firma zainwestowała około 4,3 mln euro, zwiększając powierzchnię magazynową i logistyczną o 6000 metrów kwadratowych i dodatkowe 10 500 miejsc paletowych, w stosunku do istniejących 20 000.

Centrum Logistyczne w Hörsching koło Linz zostało otwarte w 2008 roku i dysponowało halą przeładunkową o powierzchni 8000 metrów kwadratowych oraz czteropiętrowym budynkiem biurowo-administracyjnym. W 2017 roku dobudowano magazyn, który, ze względu na położenie w centrum Europy i duże zainteresowanie klientów tą lokalizacją, jest obecnie rozbudowywany.

– Od kilku lat zauważamy rosnące zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i usługi logistyczne w Linz i okolicach. Pandemia i jej wpływu na globalne łańcuchy dostaw dodatkowo napędzały popyt. Zwiększając nasze możliwości logistyczne, robimy ważny krok w kierunku dalszego rozwoju naszego regionu – powiedział Michael Rauhofer, dyrektor generalny Dachser Logistics Center Linz

W Centrum Logistycznym w Hörsching firma zapewnia magazynowanie oraz bezpośrednie połączenie z kompleksową europejską siecią transportu drogowego oraz usługami transportu lotniczego i morskiego oferowanego przez Dachser Air & Sea Logistics.

Centrum Logistyczne w Hörsching oferuje inteligentne rozwiązania informatyczne oraz nowoczesne standardy bezpieczeństwa, a po rozbudowie dysponuje 120 bramami i rampami.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C