Dachser rozbudowuje magazyn w Linz

C

21-04-2022

Dachser zainwestuje 4,3 mln euro w rozbudowę magazynu w Hörsching koło Linz. W ramach inwestycji powstanie dodatkowe 5640 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej i logistycznej z ponad 10 tys. miejsc paletowych.

Budowę rozpoczęło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego, które odbyło się 18 lutego 2022 roku. Oddanie do użytku nowej części magazynu planowane jest w połowie listopada.

Centrum Logistyczne Linz w Hörsching zostało otwarte w 2008 roku i dysponuje terminalem przeładunkowym o powierzchni 8 tys. metrów kwadratowych oraz czteropiętrowym budynkiem biurowo-administracyjnym. Rozbudowywany magazyn liczący dotychczas 10 tys. mkw. przestrzeni magazynowej i ponad 20 tys. miejsc paletowych został otwarty w 2017 roku. W odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na nowoczesne przestrzenie magazynowe w centralnej części Europy magazyn zwiększy swoje możliwości.

– Ogromnie cieszymy się z rozbudowy naszego centrum logistycznego. Dzięki temu będziemy mogli jeszcze szybciej i bardziej elastycznie reagować na potrzeby naszych klientów, a także zapewnić efektywne oraz ekonomiczne połączenie wszystkich ogniw łańcucha dostaw – powiedział Michael Rauhofer, dyrektor generalny Centrum Logistycznego Linz.

Oddział Dachsera w Hörsching oferuje klientom indywidualnie dopasowywane usługi logistyki kontraktowej oraz dostęp do rozbudowanej europejskiej sieci transportowej oraz frachtu morskiego i lotniczego Dachser Air & Sea Logistics.

Oprócz inteligentnych rozwiązań informatycznych i najwyższych standardów bezpieczeństwa rozbudowywany magazyn zyska dziesięć dodatkowych bram. Po zakończeniu budowy obiekt będzie wyposażony łącznie w 120 bram magazynowych lub ramp przeładunkowych. W ten sposób powstanie miejsce na ponad 10 tys. palet.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C