Dachser rozbudowuje magazyn w Salon de Provence

C

08-12-2022

W odpowiedzi na utrzymujący się wysoki popyt w regionie, Dachser France powięskza magazyn w Salon de Provence. Obiekt w rejonie Bouches-du-Rhône nad Morzem Śródziemnym rozpoczął działalność sześć lat temu i od tego czasu sukcesywnie się rozwija.

Znajdujący się w pobliżu Marsylii magazyn w Salon de Provence, został rozbudowany o 12 000 metrów kwadratowych. Dzięki temu powierzchnia magazynowa zwiększyła się do 36 000 metrów kwadratowych i może pomieścić aż 35 000 palet.

– Dzięki rozbudowie w Salon de Provence tworzymy dodatkowe możliwości dla naszych klientów i możemy jeszcze bardziej ugruntować pozycję firmy Dachser jako ważnego i niezawodnego partnera logistycznego w regionie – mówi Guénaël Rousselot, dyrektor regionów Lazurowego Wybrzeża i Prowansji w Dachserze France

Oddział European Logistics w pobliskiej Marsylii przejmie dalszy transport towarów przechowywanych w Salon de Provence. Magazyn jest bezpośrednio połączony z europejską siecią transportu drogowego obejmującą 289 punktów w 37 krajach. Istnieje również połączenie z transportem lotniczym i morskim poprzez lotnisko i port morski w Marsylii.

Połowa z nowo dostępnej powierzchni zostanie wykorzystana przez firmę z sektora ogrodniczego, a druga połowa przez klienta z sektora technologii informacyjnych i komunikacyjnych.

Obecnie w obiekcie w Salon de Provence zatrudnionych jest 70 osób. Dachser France planuje dalszą rozbudowę magazynu i zwiększenie zatrudnienia w oddziale do 2025 roku. Aktualnie firma poszukuje współpracowników z branży handlowej i przemysłowej.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C