Dachser rozwija się w regionie Hanoweru

C

21-06-2022

Dachser otworzył nowy magazyn w Langenhagen koło Hanoweru. Obiekt o łącznej powierzchni 11 800 mkw. zapewnia klientom przemysłowym szeroki zakres usług magazynowych i transportowych.

Połowę z 9500 mkw. powierzchni magazynowej można wykorzystać do składowania blokowego. Druga połowa hali jest wyposażona w regały na 8700 palet. Do załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych służy jedenaście ramp przeładunkowych. Ponadto są dwa doki do obsługi samochodów dostawczych oraz dwie bramy do załadunku i rozładunku towarów wielkogabarytowych. Natomiast około 800 metrów kwadratowych zajmuje powierzchnia biurowa. Dodatkowa antresola w przedniej części magazynu to kolejne 1500 mkw. powierzchni logistycznej. To właśnie tutaj realizowane są usługi o wartości dodanej, takie jak pakowanie, etykietowanie i kompletacja zamówień.

Nowy magazyn znajduje się w parku przemysłowym „Alpha Industrial Gewerbepark Langenhagen”, położonym niedaleko lotniska, a także centrum logistycznego Dachsera w Hanowerze.

– Widzimy duże zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i usługi logistyczne w rejonie Hanoweru. Wpływ pandemii na globalne łańcuchy dostaw spowodował dalszy wzrost popytu. Nowa lokalizacja magazynu pozwala nam w bardzo elastyczny sposób odpowiadać na zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Inwestycja w Langenhagen jest ważnym krokiem dla naszego rozwoju w tym regionie – mówi Aleksandar Beslic, dyrektor logistyki europejskiej w centrum logistycznym Dachsera w Hanowerze.

 

Elastyczność i dobre połączenia

Nowy obiekt ma wiele zastosowań. Posłuży obecnym i nowym klientów z branży przemysłowej. Przystosowany jest do składowania materiałów niebezpiecznych. W tym celu 1350 miejsc paletowych wyposażono w system zraszaczy regałowych. Dodatkowo budynek może pełnić funkcję magazynu czasowego składowania.

Dachser od ponad dwudziestu lat prowadzi centrum logistyczne w Hanowerze przy pobliskiej ulicy Kemptener. Centrum obsługuje towary przemysłowe i handlowe (European Logistics), żywność (Food Logistics) oraz transport lotniczy i morski (Air and Sea Logistics). Firma zatrudnia obecnie w Langenhagen w sumie około 500 osób.

– Hanower-Langenhagen to jeden z kluczowych węzłów naszej sieci. Dachser obsługuje w tym miejscu ponad 1,3 mln przesyłek rocznie. Po rozbudowie magazynu jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu. Dzięki lokalizacji przy lotnisku w Hanowerze, w pobliżu autostrad A7 i A2 oraz niedaleko dwóch głównych portów morskich w Hamburgu i Bremie, nasze centrum logistyczne ma wyjątkowo dobre połączenia z ogólnoświatową siecią logistyczną Dachsera, a także z globalnymi rynkami zaopatrzenia i dystrybucji – mówi Alexander Tonn, dyrektor operacyjny ds. logistyki drogowej w Dachserze.

Park przemysłowy w Langenhagen, w tym nowy magazyn, został wzniesiony przez krajowego inwestora nieruchomości oraz dewelopera Alpha Industrial i spełnia szereg kryteriów zrównoważonego rozwoju. Okna od podłogi do sufitu i duża liczba dodatkowych otworów zapewniają więcej naturalnego światła. Do tego dochodzą zielone dachy, oświetlenie LED, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, solarne wiaty rowerowe, system nawadniania terenów zielonych oraz łąka z rodzimymi gatunkami roślin.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C