DHL Supply Chain buduje „bezemisyjne” magazyny

C

13-12-2022

Eksperci ds. nieruchomości z DHL Supply Chain stworzyli portfel neutralnych pod względem emisji CO2 nieruchomości o łącznej powierzchni 400 000 mkw. na sześciu europejskich rynkach.

Wszystkie obiekty zlokalizowane są w centralnych obszarach logistycznych, których zaletą jest bliskość multimodalnych węzłów transportowych, stworzonych z myślą o obsłudze klientów z różnych branż. 14 jednostek powstaje w 10 punktach głównych rynków logistycznych: w Niemczech, Holandii, Szwecji, Finlandii, Włoszech i Polsce. Wszystkie mają spełniać kryteria zrównoważonego rozwoju wg jak BREEAM Excellent i EPC A, być zgodne z taksonomią UE i przejść ocenę Carbon Risk Real Estate Monitor (CRREM).

DHL Supply Chain znalazł już inwestora i partnera strategicznego do realizacji pierwszej transzy portfela magazynów. Allianz Real Estate, działająca w imieniu kilku spółek z Grupy Allianz oraz DHL Supply Chain zawarły umowę sprzedaży pierwszej połowy portfela. Magazyny, których budowa ma zakończyć się między pierwszym kwartałem 2023 r. a pierwszym kwartałem 2024 r., będą jednym z największych dotychczasowych zakupów spółki Allianz Real Estate w sektorze logistycznym pod względem powierzchni najmu brutto. Pięć obiektów zajmie łącznie ponad 200 000 mkw.

– Jestem bardzo dumny, że naszym klientom w Polsce możemy zaoferować możliwości rozwoju biznesu dzięki magazynom, które nie tylko są doskonale zlokalizowane, ale przede wszystkim są zgodne z najwyższymi kryteriami w zakresie ESG i zrównoważonego rozwoju. Budowa kompleksu DSC E-com Distribution Center w Gorzowie Wielkopolskim jest kolejnym etapem rozwoju działalności DHL Supply Chain w zachodniej części Polski oraz odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-handlu, który od kilku lat rozwija się w rekordowym dwucyfrowym tempie – mówi Orkun Saruhanoghlu, który miesiąc temu objął pozycję dyrektora generalnego DHL Supply Chain w Centralnej i Wschodniej Europie.

DHL Supply Chain na podstawie długoterminowych umów najmu zajmie po finalizacji inwestycji co najmniej 85% obiektów wybudowanych dla Allianz Real Estate.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C