DSV we Wrocław Logistics South Hub

C

10-10-2022

Panattoni wynajmuje prawie 80 000 m kw. firmie DSV w ramach Wrocław Logistics South Hub. To pierwsza umowa na powierzchnię w największym w regionie obiekcie dewelopera. Jego budowa ruszyła latem br.

Już pod koniec marca 2023 r. Panattoni zbliży się do ćwierć miliona m kw. powierzchni przemysłowej dostarczonej dla firmy DSV w Polsce. Właśnie wtedy oddane zostanie 75 300 m kw. w ramach Wrocław Logistics South Hub, która łącznie zajmie 247 000 m kw. Wsześniej Panattoni dostarczało powierzchnie DSV także m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, czy Gdańsku.

–  DSV cały czas rozwija się na polskim rynku, a w tym roku po raz kolejny znalazło się na podium w rankingu firm branży TSL. Cieszymy się, że dostarczając powierzchnię w całej Polsce możemy ten sukces wspierać i że firma posiadająca biura w ponad 90 krajach, w regionie środkowo-wschodniej Europy stawia właśnie na nas – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający z Panattoni.

Zrównoważona realizacja powierzchni dla DSV pozwoli deweloperowi uzyskać certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent oraz znacznie obniżyć zużycie energii, a także zadbać o dobrostan użytkowników. Pracownicy skorzystają m.in. z zielonych stref relaksu czy nowoczesnych pomieszczeń biurowych zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu światła dziennego. Panattoni przygotuje również punkty ładowania samochodów elektrycznych czy miejsca dla carsharingu.

Największa realizacja Panattoni na Dolnym Śląsku – Wrocław Logistics South Hub – powstaje w Magnicach, w bezpośrednim sąsiedztwie trasy S8 przecinającej niemal cały kraj, od Białegostoku na północnym-wschodzie aż po Autostradową Obwodnicę Wrocławia (A8). Kompleks znajduje się także niedaleko autostrady A4, umożlwiającej sprawne połączenie z krajami Europy zachodniej. Od granic z Czechami oraz Niemcami dzielą go zaledwie dwie godziny.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C