Energia z wiatru i słońca od SEGRO

C

09-04-2021

SEGRO nawiązał w Polsce współpracę z dostawcą energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. W strategię firmy od wielu lat wpisane są działania związane ze zrównoważonym rozwojem. Jednym z nadrzędnych celów dla całej Grupy SEGRO jest osiągnięcie neutralności emisyjnej do 2030 roku.

Cała energia kupowana przez SEGRO w Polsce posiada obecnie tzw. gwarancję pochodzenia, czyli „zielony” certyfikat i pochodzi w 100% z wiatru i słońca.

– Przejście na zieloną energię to jeden z wielu kroków, które podejmujemy równolegle, aby jako grupa osiągnąć neutralność emisyjną do 2030 roku. Zamierzamy redukować do minimum zużycie węgla w naszych nowych inwestycjach oraz zmniejszać intensywność emisji dwutlenku węgla poprzez zwiększenie pozyskiwania energii słonecznej – mówi Waldemar Witczak, dyrektor regionalny SEGRO.

Od wielu lat, na poziomie grupy, SEGRO angażuje się w działania na rzecz społeczeństwa i środowiska naturalnego. Niedawno firma uruchomiła nowy program „Odpowiedzialne SEGRO”, który wyznacza trzy priorytety: niska emisja dwutlenku węgla, inwestowanie w lokalne społeczności i rozwijanie talentów, jak również określa działania, które będą niezbędne do ich realizacji. W tym celu firma koncentruje się między innymi na zmniejszeniU zużycia energii, doskonaleniu wykorzystywanych materiałów czy też ograniczaniu do minimum eksploatacji zasobów naturalnych. Ponadto, każdy nowy budynek dewelopera poddawany jest certyfikacji BREEAM.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C