ESA logistika wynajęła pierwszy obiekt w Prologis Park Prague-D1 Ostředek

C

16-05-2022

Oddanie do użytku budynku DC1 w Prologis Park Prague-D1 Ostředek oznacza początek nowej ery w działalności firmy Prologis w Czechach.

Do pierwszych klientów w nowym parku położonym przy autostradzie D1 niedaleko Pragi należy ESA logistika, dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych. W najbliższych miesiącach spółka zajmie 4600 mkw. Natomiast już teraz dysponuje dostępem do powierzchni magazynowej w budynku DC1. ESA podpisała długoterminową umowę, która ma zapewnić maksymalne wykorzystanie doskonałej lokalizacji Ostředka, w sąsiedztwie stolicy Czech, z łatwym dostępem do autostrad prowadzących do innych głównych ośrodków konsumenckich w Europie Środkowej.

– Powitanie klientów w pierwszym budynku w zupełnie nowym parku jest czymś wyjątkowym – opowiada Anna Jůzová, menedżerka ds. leasingu i doświadczeń klienta w Prologisie. – Ukończenie budowy DC1 to doskonała wiadomość nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla firmy ESA, której ta lokalizacja zapewni doskonałe skomunikowanie z całymi Czechami. Pomożemy im jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez Prologis Park Prague-D1 Ostředek.

Klienci i pracownicy w Ostředku będą mogli korzystać z wysokich standardów obiektu Prologis w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz inicjatywę PARKlifeTM mającą na celu poprawę jakości życia osób pracujących w naszych parkach. W Ostředku są to m.in. oświetlenie LED, smart metering czy lepsza izolacja ścian i dachów, które pomagająca klientom ograniczać koszty zużycia energii.

– Przeprowadzka do Prologis Park Prague D1 Ostředek będzie ważnym krokiem w rozwoju naszego biznesu – Marek Cvačka, dyrektor ESA logistika. – Dla sprawnej logistyki kluczowa jest lokalizacja, a park w Ostředku zapewni nam szybki i łatwy dostęp do Pragi i innych lokalizacji w Czechach i Europie.

W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja Space Brokers.

– Prologis Park Prague D1 Ostředek to jedna z ważniejszych inwestycji w branży nieruchomości logistycznych w Czechach w ostatnich latach – powiedziała Jana Slavíková ze Space Brokers.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C