Flex w Panattoni Park Elbląg

C

28-11-2022

Panattoni Park Elbląg został ukończony. Niemal całą powierzchnię wynajęła firma Flex, z obiektu korzysta również DPD Polska.

Panattoni dostarczyło wcześniej dla firmy Flex powierzchnię w Łodzi, a niedawno rozpoczęło rozbudowę o 20 000 m kw. fabryki w ramach kompleksu w Tczewie. Teraz firma skorzysta z 17 100 m kw. w Panattoni Park Elbląg.

– Ogromnie cieszy nas, że kolejne firmy dostrzegają potencjał rynku warmińsko-mazurskiego. Rozwój infrastruktury drogowej, nowoczesna powierzchnia przemysłowa i probiznesowe podejście władz lokalnych otwierają region na kolejne sektory, a wejście takich firm jak Flex to kolejne miejsca pracy dla miasta i regionu – mówi Martyna Sochaczewska, dyrektor leasingu w Panattoni.

Flex zyskuje doskonałą lokalizację przy drodze ekspresowej S7, co gwarantuje świetną ekspozycję magazynu i dogodne połączenie nie tylko z regionem Trójmiasta, z którym firma jest związana od lat, ale także z Warszawą i innymi częsciami kraju.

Ze względu na specyfikę klienta zewnętrznego, którego Flex będzie obsługiwać z nowego obiektu, hala zostanie dodatkowo zabezpieczona i ogrodzona. Dla wsparcia procesów magazynowych w posadzkę zostanie wbudowana pętla indukcyjna. Najemca zacznie korzystać z wynajętej powierzchni w lutym 2023 r.

Panattoni Park Elbląg to kolejny obiekt firmy w województwie warmińsko-mazurskim. Deweloper dostarczył tu ponad 36 000 m kw. w ramach Panattoni Park Olsztyn, w którym powierzchnię wynajęła m.in. amerykańska firma specjalizująca się w branży recyklingu tekstyliów. Ponadto w Ostródzie przedsiębiorstwo dostarczyło obiekt BTS dla Animex Foods, największej w Polsce firmy spożywczej, o powierzchni 10 150 m kw. Szyty na miarę budynek spełnił wysokie normy techniczne oraz uzyskał certyfikaty potwierdzające, że przechowywana żywność będzie bezpieczna. Na powierzchni ponad 10 000 m kw. znalazły się m.in. trzy chłodnie (z temperaturą od 0 do +6 C), mroźnia z temperaturą kontrolowaną na poziomie -22°C oraz magazyn suchy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C