Flextronics rozbudowuje się w Tczewie

C

12-10-2022

Panattoni rozpoczęło rozbudowę kompleksu produkcyjno-magazynowego firmy Flextronics International Poland Sp. z o.o. w Tczewie. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 11 października.

Flex prężnie rozwija działalność w Polsce w ramach dwóch ośrodków: tczewskiego i łódzkiego. Kilka lat temu Panattoni wzinosło pierwszy budynek magazynowy dla przedsiębiorstwa w centralnej Polsce, a kolejny w tym roku. Teraz rusza z nową budową w ramach Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Trwają rozmowy o kolejnych projektach.

W Tczewie deweloper rozbuduje o 20 000 m kw. jedną z istniejących hal, w ramach której Flex prowadzi operacje produkcyjne. Ekspansja zostanie ukończona w marcu 2023 roku, a cały kompleks przekroczy 100 000 m kw. powierzchni przemysłowej. W ramach rozbudowy hali, Panattoni wykona m.in. instalację tryskaczową w standardzie FM Global oraz posadzkę o podwyższonej nośności. Deweloper wyposaży również obiekt w szereg zrównoważonych rozwiązań, które pozwolą osiągnąć poziom Excellent w certyfikacji BREEAM. Ponadto użytkownicy skorzystają m.in. z miejsc parkingowych przeznaczonych dla współdzielonych samochodów, a także stref rekreacji.

W ramach kampusu w Tczewie, Flex zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie rozwoju produktów, w tym inżynierię, testy, produkcję i zintegrowane usługi łańcucha dostaw w wielu segmentach rynku. Istniejący budynek przed rozbudową został przez Panattoni kupiony na zasadzie umowy sale & leaseback.

– Kompleks firmy w Tczewie to dobrze działający organizm, a każda rozbudowa musi być starannie zaplanowaną operacją, która nie zaburzy jego harmonii. W takich działaniach niezawodnym partnerem okazuje się Panattoni. Wmurowanie kamienia węgielnego to pierwszy etap samej budowy, ale kolejny etap owocnej współpracy między zaawansowanymi technologicznie przedsiębiorstwami, doskonale rozumiejącymi swoje potrzeby – mówi Marek Foryński, dyrektor zarządzający BTS w Panattoni. – Cieszy nas również, że do portfolio wpisujemy kolejną udaną transakcję sale & leaseback, potwierdzając naszą wszechstronność.

Fabryka Flex położona jest ok. 10 km od autostrady A1, co pozwala na dotarcie w 40 minut do centrum Gdańska oraz niecałe 45 minut do Portu Gdańskiego. Oddział położony jest także w niedużej odległości od drogi S7, która docelowo połączy Trójmiasto z Krakowem.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C