Flytronic w Diamond Business Park Gliwice

C

20-02-2023

Firma inżynierska Flytronic wynajęła powierzchnię magazynową w parku logistycznym Diamond Business Park w Gliwicach. Najemca będzie miał do dyspozycji ponad 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej.

DBP Gliwice to kompleks produkcyjno-magazynowo-biurowy, wznoszony przez White Star Real Estate. Znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE).

Spółka Flytronic z Gliwic zajmuje się m.in. produkcją dronów. Prowadzi badania przemysłowe i prace rozwojowe dotyczące elektroniki, informatyki oraz mechaniki lotniczej. Rozpocznie działalność w Diamond Business Park Gliwice w lutym br. Doradcą przy transakcji była agencja Triflow.

– Dla firmy zwiększającej raptownie moce produkcyjne współpraca z przewidującym i znającym potrzeby najemcy partnerem jest kluczowa. Podpisana umowa, dzięki której pojawimy się w łączącym funkcje parku logistycznego z powierzchnią produkcyjną DBP Gliwice, pozwoli na szybkie i efektywny rozwój naszej działalności – oświadczył Jarosław Zając, prezes zarządu Flytronic S.A.

Diamond Business Park Gliwice jest położony w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (część Północna Gliwickiej Podstrefy), przy drodze 88, blisko autostrad A4 i A1. W odległości 2 km znajduje się stacja kolejowa oraz śródlądowy Port Gliwice.

– To co wyróżnia nasz zespół, to ścisła współpraca z firmami obecnymi w naszych obiektach i potencjalnymi najemcami, oraz znajomość ich potrzeb – poinformowała Urszula Rasmussen, dyrektor leasingu przemysłowego w White Star Real Estate. – Nasz kompleks w Gliwicach cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. Niewątpliwą zaletą inwestycji jest doskonałe położenie w sercu Górnego Śląska, który przyciąga nie tylko krajowe firmy, ale również logistyków i producentów z Europy. Zaraz po Warszawie, Śląsk jest drugim najważniejszym punktem na magazynowej mapie Polski, wyjątkowo cenionym przez przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne oraz z sektora e-handlu.

Diamond Business Park Gliwice to trzy hale o łącznej powierzchni ponad 55 tys. mkw. W budynkach klasy A prowadzona jest działalność logistyczna i produkcyjna. Na zewnątrz znajdują się szerokie place manewrowe i liczne miejsca parkingowe dla najemców oraz ich klientów.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C