FM Logistic rusza w Głogowie

C

25-10-2022

W Głogowie 25 października uroczyście otwarta została inwestycja dla FM Logistic. Operator logistyczny obsługuje stąd sprzedaż internetową dla sieci sklepów zoologicznych Maxi Zoo.

Obiekt został wzniesiony przez Panattoni. Firma przekroczyła już 2 mln m kw. dostarczonej powierzchni na Dolnym Śląsku. Rozpoczęła niedawno budowę Wrocław South Logistics Hub, który zajmie docelowo 247 000 m kw., rozwija także działalność w Legnicy i Głogowie.

FM Logistic wynajęła 35 000 m kw. w ramach Panattoni Park Głogów, a w uroczystości udział wzięli przedstawiciele Panattoni, FM Logistic, Fressnapf, właściciela sieci Maxi Zoo, a także władz miasta, na czele z prezydentem Głogowa, Rafaelem Rokaszewiczem.

FM Logistic podpisało długoletni kontrakt na składowanie towarów oraz obsługę logistyczną e-handlu B2C sieci sklepów zoologicznych Grupy Fressnapf, w Polsce działającej pod nazwą Maxi Zoo. Firma zakłada intensywny rozwój i szacuje, że liczba zamówień zrealizowanych w Głogowie dla indywidualnych klientów sieci w Polsce i Niemczech osiągnie liczbę nawet 4 mln w 2023 roku. Inwestycja pozwoli rozwinąć segment sprzedaży online Grupy Fressnapf, która ma 1800 sklepów w 11 krajach Europy.

– Obecnie niemalże wszystkie branże rozwijają działalność online, a Panattoni stało się w ostatnich latach specjalistą w zapewnianiu powierzchni dostosowanej do tych procesów. Już ok. 1/3 wszystkich naszych obiektów służy właśnie obsłudze e-handlu, co w samej Polsce stanowi ok. 4 mln m kw. Wszystko wskazuje na to, że udział w tej powierzchni sklepów zoologicznych będzie tylko rósł. W końcu sam handel elektroniczny karmy dla zwierząt domowych wzrósł w czasie pandemii o ponad 50%. Wielu światowych graczy w tym sektorze wskazuje, że handel online to nawet połowa ich sprzedaży. Grupa Fressnapf to doskonały przykład rozwijania tego kanału – mówi Damian Kowalczyk, dyrektor rozwoju Panattoni na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim.

– Głogów to nowy magazyn i nowy region na mapie lokalizacji FM Logistic w Polsce. Trafiliśmy tu szukając miejsca odpowiadającego potrzebom naszego klienta, dla którego bliskość granicy niemieckiej była kwestią kluczową. Tu idealnie w nasze potrzeby wpisała się inwestycja firmy Panattoni. Spotkaliśmy się też z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony władz miejskich, które są niezwykle pomocne i przychylne nowym przedsięwzięciom. Operacje logistyczne dla firmy Fressnapf prowadzimy w Głogowie już od czerwca br., przed nami kolejne wyzwania, zwiększenie ilości zamówień, wdrożenia z zakresie automatyzacji. Jesteśmy na to gotowi i cieszymy się, że możemy się rozwijać razem z naszymi klientami – mówi Yannick Buisson, dyrektor regionu Zachodniej i Środkowej Europy w FM Logistic.

Panattoni Park Głogów spełnia wymogi systemu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, co oznacza mniejsze zużycie energii i wody i większą troskę o dobrostan pracowników. Panattoni zadbało o analizę pomieszczeń biurowych pod kątem akustyki, komfortu termicznego czy dostępu światła dziennego.

Dla operatora kluczowym atutem była doskonała lokalizacja inwestycji. Park położony jest ok. 110 km od granicy polsko-niemieckiej i w podobnej odległości od granicy południowej z Czechami. Zaledwie 10 km dzieli park od drogi S3, głównego korytarza transportowego w regionie, łączącego Głogów z Zieloną Górą czy Szczecinem oraz pozwalającego na sprawny dojazd do autostrady A4 na południu oraz A2 na północy. Dzięki sąsiadującej z Miejską Strefą Inwestycyjną infrastrukturze, pracownicy FM Logistic Panattoni Park Głogów mogą korzystać także z transportu kolejowego.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C