Fresh Logistics Polska rozbudowuje swoje magazyny

C

21-11-2022

W podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała nowoczesna hala magazynowa o powierzchni ponad 7500 mkw. firmy Fresh Logistics Polska.

Po zakończeniu inwestycji centrum logistyczne dysponuje 18 564 mkw. powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Transportowej, w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, zaledwie 4 km od autostrady A2. Centrum dystrybucyjne w Grodzisku Mazowiecki to 3340 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz 15 224 mkw. magazynu wysokiego składowania. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane, w ramach inwestycji wydzielono strefę UltraFresh przeznaczoną dla składowania żywności w temp. 0 do +2°C, m.in. na świeże mięso i ryby.

– W logistyce produktów świeżych liczy się czas. Kluczowa jest terminowa realizacja usług, przy zachowaniu najwyższej jakości i, co najważniejsze, bezpieczeństwa produktów spożywczych. Nowa inwestycja wpisuje się w te wymagania poprzez efektywną topografię oraz innowacyjne rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne – wyjaśnia Tomasz Polański, dyrektor regionu.

Magazyn wyposażono w nowoczesną, ekologiczną instalację chłodniczą wykorzystującą amoniak, umożliwiającą zarazem dogrzewania do 15 °C. Monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantuje właściwą temperaturę, a co za tym idzie bezpieczeństwo składowanych produktów.

Firma zainwestowała w wózki akumulatorowe, które ze względu na długi czas pracy są bardziej wydajne. Inne ciekawe rozwiązania to samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe), wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych z sygnalizacja świetlną, regulującą ruch na poszczególnych rampach na zewnątrz i wewnątrz magazynu.

– Stawiając nowe obiekty dbamy o wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy, takie jak np. będące pewnym standardem, zabezpieczenie przeciwpożarowe w postaci automatycznych klap dymowych, systemów tryskaczowych i bram przeciwpożarowych, pamiętając również o budowie dźwiękochłonnych płotów akustycznych. – dodaje Slawomir Babicz, dyrektor operacyjny regionu.

To nie koniec nowych inwestycji Fresh Logistics w regionie. W przyszłym roku firma zamierza rozpocząć budowę samodzielnego obiektu logistycznego w Łomży, na terenie o powierzchni prawie 2,5 ha. Będzie gotowy do świadczenia kompleksowych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej tj. dystrybucji, magazynowania, usług dodatkowych takich jak konfekcjonowanie czy usługi dodatkowe, np. tworzenie zestawów promocyjnych.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C