Geis teraz w Pruszczu Gdańskim

C

20-08-2021

Grupa Geis rozwija działalność na polskim rynku i przenosi działalność operacyjną do nowego parku logistycznego w Pruszczu Gdańskim.

Geis PL zdecydował się na przeprowadzkę z kilku powodów. Przede wszystkim nowy obiekt jest bardziej atrakcyjny z operacyjnego punktu widzenia. Dodatkowo położenie magazynu w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, która łączy centrum Polski z wybrzeżem, pozwala zaoszczędzić cenny czas zarówno na procesach porannych jak i wieczornych.

– Nowy oddział w Pruszczu Gdańskim spełnia nasze wymagania pod kątem standardów powierzchni magazynowej. Odpowiednia infrastruktura i optymalne jej wykorzystanie w codziennej działalności umożliwi nam szybciej i skuteczniej dotrzeć do naszych klientów, zapewniając im usługi na najwyższym poziomie. Cieszy nas również doskonała lokalizacja, która zagwarantuje świetne warunki do dalszej ekspansji rynkowej – mówi Paweł Golec, dyrektor operacyjny Geis PL.

W ramach podpisanej umowy Geis będzie korzystać z 2782 mkw. powierzchni magazynowej z możliwością powiększenia o dodatkową przestrzeń. Do dyspozycji Grupy Geis będzie dostępnych 17 doków rozładunkowych oraz 1 brama z poziomu zero. W nowym obiekcie wykorzystywane będą wyłącznie nowoczesne wózki widłowe o napędzie litowo-jonowym.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

Oraz w Legnicy

W południowo-zachodniej części Polski Grupa Geis, po długich analizach, postawiła na Legnicę. To właśnie w tym mieście firma otworzyła nowy oddział, którego zadaniem jest m.in. odciążenie jednej z kluczowych lokalizacji, czyli oddziału we Wrocławiu.

– Legnica z geograficznego punktu widzenia jest bardzo dobrym wyborem. Uruchamiając oddział w tym mieście możemy efektywnie odciążyć inne nasze magazyny w regionie takie jak Wrocław oraz Zielona Góra. Bez wątpienia będziemy bardziej konkurencyjni na południowym zachodzie Polski, w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry, a także bliżej naszej zachodniej granicy – mówi Paweł Golec.

Wynajmowany obiekt ma powierzchnię 1450 mkw. i jest wyposażony w rampy rozładunkowe na dwóch przeciwległych ścianach magazynu. Oddział wystartował od sierpnia 2021 roku.

Obecnie wszystkimi zamówieniami zajmuje się prawie 500 specjalistów w 21 oddziałach i wyspecjalizowanych działach logistycznych, zlokalizowanych w strategicznych miejscach na mapie Polski.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C