Geodis Poland schłodzi się w MLP Pruszków II

C

07-07-2022

Globalna firma logistyczna wynajęła 2,6 tys. mkw. powierzchni w centrum logistycznym MLP Pruszków II. Większość przestrzeni dla Geodis Poland przeznaczone będzie na chłodnie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest na początku przyszłego roku. W transakcji pośredniczyła firma doradcza JLL.

Firma Geodis Poland wynajęła w parku logistycznym MLP Pruszków II powierzchnię wynoszącą łącznie około 2,6 tys. mkw. Z tego na cele magazynowe, w tym głównie chłodnie, będzie przeznaczone nieco ponad 2,4 tys. mkw. Z kolei powierzchnie biurowe, charakteryzujące się dużymi przeszkleniami, zajmą kolejne 170 mkw. Budowa nowego obiektu jest już w zaawansowanej fazie. Generalnym wykonawcą jest EastWave. Przekazanie do użytkowania gotowego budynku planowane jest na początku przyszłego roku. Przy transakcji doradzała agencja JLL.

– Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom wymagającego rynku produktów farmaceutycznych i biotechnologicznych w Polsce, Geodis zdecydował się zainwestować w magazyn GDP w Pruszkowie pod Warszawą. Jest to doskonała baza do obsługi szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i pacjentów, różnego rodzaju lekami, z których część wymaga przechowywania i wysyłki w temperaturze 2-8 stopni Celsjusza. Z Pruszkowa będziemy również obsługiwać przesyłki lotnicze i morskie w kontrolowanej temperaturze dla naszych klientów na całym świecie – powiedział Thomas Kraus, prezes i dyrektor generalny oddziału Geodisa na północną, wschodnią i środkową Europę.

Geodis to firma logistyczna świadcząca usługi spedycji krajowej i międzynarodowej. Jest organizacją regionalną rozciągającą się na wszystkie kontynenty, o globalnej sieci obejmującej prawie 170 krajów.

– Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z nowym partnerem, jedną z największych firm spedycyjnych na świecie. Wybrane przez najemcę centrum logistyczne MLP Pruszków II jest największym i jednym z naszych najszybciej rozwijających się projektów z dużym potencjałem do dalszej rozbudowy. To efekt bardzo dużego zainteresowania przedsiębiorstw w przenoszeniu tu swojej działalności. Dużą wartością dla nich jest m.in. zastosowanie wielu nowoczesnych rozwiązań w zakresie ESG oraz doskonała lokalizacja centrum umożliwiająca szybki transport we wszystkich kierunkach oraz bezpośredni dostęp do rynku warszawskiego – powiedział Tomasz Pietrzak, krajowy dyrektor leasingu w MLP Group S.A.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki mają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne.

Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. MLP Pruszków II ma rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W pobliżu przebiegają międzynarodowe linie kolejowe. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C