GRL rozwija biznes z Prologisem

C

20-04-2022

Niespełna rok temu Global Reach Logistics (GRL), międzynarodowy operator 3PL, rozpoczynając swoją działalność w Polsce, wynajął 11 680 m² powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań. Pozytywne doświadczenia ze współpracy z Prologisem sprawiły, że zdecydował się na podpisanie kolejnej umowy najmu – tym razem 26 500 m² powierzchni magazynowej w Prologis Park Poznań II.

Wówczas współpraca objęła nie tylko negocjacje umowy i zarządzanie obiektem magazynowym, ale również wsparcie działalności operacyjnej w magazynie. W ramach platformy Prologis Essential MarketPlace obiekt został wyposażony w oświetlenie LED oraz odpowiednio skonfigurowane wózki widłowe, podnośniki i wózki paletowe.

Global Reach Logistics ściśle współpracuje z głównymi europejskimi firmami kurierskimi, aby tworzyć rozwiązania logistyczne indywidualnie dostosowane do potrzeb swoich klientów. Zarządza zakupami e-commerce od momentu odbioru, poprzez kompletowanie, pakowanie i wysyłkę. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwijaniu własnych firm.

– Prologis to sprawdzony, godny zaufania partner biznesowy. W związku z dynamicznym rozwojem firmy zdecydowaliśmy się wynająć dwukrotnie większą przestrzeń niż dotychczas, która, podobnie jak poprzedni magazyn, zostanie w pełni dostosowana do naszych wymagań – powiedział Harry Johnson, dyrektor sprzedaży i marketingu z Global Reach Logistyka.

– Nasza platforma Essential MarketPlace znacznie ułatwia dostosowanie magazynu do indywidualnych potrzeb poprzez skonfigurowanie i przygotowanie kluczowego wyposażenia operacyjnego magazynu. Wspólnie z naszymi dostawcami dbamy o szybki i bezproblemowy, a do tego efektywny kosztowo start działalności – podsumowuje Michał Czarnecki, wicedyrektor leasingu i obsługi klienta w Prologisie w Polsce.

W zawarciu transakcji pośredniczyły polska firma doradcza AXI IMMO oraz czeska Agencja 108, reprezentujące firmę w tego typu transakcjach w obu krajach w ramach sieci IRELS (International Real Estate Logistics Solutions).

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C