Grupa Antczak coraz bardziej widoczna na rynku magazynowym

C

12-01-2024

W latach 2019–2023, które były okresem prosperity dla developerów magazynowych, Grupa Antczak wybudowała ponad 1 mln m2 powierzchni magazynowo-przemysłowej. Projekty realizowała jako generalny wykonawca we współpracy z deweloperami, operatorami powierzchni logistycznych i handlowych oraz firmami produkcyjnymi.

Sektor logistyczny jest jednym z czterech filarów rozwoju Grupy Antczak – obok segmentu mieszkaniowego, hotelowego i PRS. Minione pięć lat były dla Grupy okresem rekordowego wzrostu. Inwestycje były realizowane w całej Polsce, m.in. w aglomeracji warszawskiej (Teresin), łódzkiej (Stryków), wrocławskiej (Wróblowice, Magnice), krakowskiej (Kraków, Kokotów, Balice, Skawina), lubelskiej (Lublin, Trojaczkowice) i wielkopolskiej (Kalisz). – W ostatnich pięciu latach rynek magazynowo-przemysłowy doświadczył dynamicznych zmian. Rosnący udział e-commerce oraz przebudowane pandemią i wojną w Ukrainie łańcuchy dostaw wymagają stałego rozwoju infrastruktury logistycznej. Obecnie obserwujemy spowolnienie branży i przesunięcie w czasie części projektów, ale w długiej perspektywie potencjał rynku pozostaje silny – deklaruje Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Największym projektem zrealizowanym w tym okresie przez Grupę Antczak był pierwszy etap kompleksu LOOGIC Park Radomsko. W ramach inwestycji powstał nowoczesny obiekt magazynowy o powierzchni 54 tys. m2, wybudowany w formule built-to-suit dla operatora sieci JYSK. Budynek został objęty certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. – W coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu fundamentalne znaczenie mają aspekty ESG, dzięki czemu realizowane przez nas obiekty są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i przyjazne środowisku. To sprawia, że krajowi i międzynarodowi inwestorzy chcą współpracować z doświadczonymi firmami wykonawczymi – dodaje Marcin Antczak.

Grupa Antczak realizuje projekty w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa. W 2023 r. została wyróżniona w konkursie „Buduj Bezpiecznie” organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy za wdrażanie systemowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa. W ubiegłym roku zrealizowane przez Grupę inwestycje zostały również uhonorowane wieloma polskimi i międzynarodowymi nagrodami branżowymi, m.in. Grand Prix Mister Budownictwa i European Property Awards.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C