Guess i Arvato Supply Chain Solutions rozbudowali centrum logistyczne

C

15-02-2023

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce oraz marka Guess, po roku owocnej współpracy postanowiły powiększyć magazyn z 20 000 mkw. do 32 000 mkw. w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania.

– Rozbudowa była konieczna ze względu na wzrost wolumenów wysyłkowych, spowodowanych rozwojem marki Guess w Europie Północno-Wschodniej. Współpraca z takim partnerem jak Arvato pozwala nam realizować dalsze plany rozwojowe w tym regionie – powiedział Marcello De Melgazzi, dyrektor logistyki europejskiej Guess.

Rozbudowa trwała zaledwie 3 miesiące, a pojemność magazynu została zwiększona z 960 000 szt. do 1 600 000 szt. przechowywanych produktów modowych. W ramach rozbudowy powiększono miejsce składowania na odzież leżącą i wiszącą, rozbudowano strefę zwrotów oraz przystosowano magazyn do zwiększonych wolumenów wysyłkowych poprzez zwiększenie ilości stołów do obsługi i wdrożenie algorytmu opierającego się na „problemie komiwojażera” (wyznaczenie najkrótszej trasy) ułatwiającego racjonalne rozmieszczenie i konfekcjonowanie produktów. Dzięki tym rozwiązaniom wzrosła przepustowość całego centrum logistycznego.

– Dziękuję firmie Guess za zaufanie. Rozpoczęliśmy współpracę w 2021 roku, a już teraz otwieramy nową część magazynu, powiększając go o ponad 50%. To wszystko dowodzi, iż rozwój handlu internetowego, inwestycja w Polsce oraz wybór Arvato SCS to była właściwa decyzja – powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, prezes zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

W ramach świadczonych usług, w Jasinie k. Poznania realizowana jest usługa obejmująca magazynowanie, kompletowanie i pakowanie zamówień, obsługę zwrotów oraz usługi dodatkowe. Operacje logistyczne oparte są na systemie WMS SAP Arvato, dopasowanym do potrzeb firmy Guess.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C