Ile trzeba zapłacić za wózek widłowy elektryczny 2023? Poznaj ceny!

C

27-02-2023

Czy Ty też planujesz, by rok 2023 był dla Twojego biznesu rokiem zmian i rozwoju? Świetnie! Mamy rozwiązanie idealne dla transportu oraz logistyki - wydajne, nowoczesne wózki widłowe z napędem elektrycznym. Najlepsze rozwiązanie przy obecnych wysokich cenach paliw.

Zalety zakupu elektrycznych wózków widłowych

Gdy myślisz o wydajnej pracy związanej z transportem na myśl przychodzą Ci wózki widłowe? I prawidłowo! Widlaki od lat z powodzeniem wykorzystywane są do przewożenia, składowania oraz kompletacji zamówień. Dlaczego? Urządzenia te dzięki napędowi elektrycznemu mogą być wykorzystywane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. To daje im znaczną przewagę nad wózkami spalinowymi. Ale to nie wszystko! Wózki widłowe elektryczne mocą i wydajnością wcale nie ustępują spalinowym odpowiednikom.

Przeciętny elektryczny wózek widłowy dysponuje udźwigiem do nawet 4-5 ton oraz wysokością unoszenia do 6-7 metrów. Napęd elektryczny oraz sprawna hydraulika gwarantują mu szybkie i sprawne unoszenie ładunków przy jednoczesnym zachowaniu stabilnej pozycji urządzenia dzięki przeciwwadze.

Ekologiczne wózki do pracy w różnych warunkach

Wózek widłowy elektryczny to urządzenie, które najczęściej wykorzystuje się w magazynie lub hurtowni. Jego napęd zapewnia cichą pracę. Urządzenie nie emituje spalin do środowiska, a niewielka konstrukcja sprawia, że bez problemu porusza się w wąskich korytarzach czy pomiędzy regałami. Jednak sprzęt ten jest dużo bardziej uniwersalny i wszechstronny niż mogłoby Ci się wydawać. Elektryczne wózki widłowe sprawdzają się bowiem nie tylko w pracach stricte magazynowych.

Urządzenia z elektrycznym napędem mogą być równie dobrze wykorzystywane do pracy na zewnątrz budynków. Przewagą baterii zamontowanych do wózków widłowych elektrycznych jest brak obaw o możliwość zamarznięcia paliwa (tak jak np. w przypadku wózków gazowych). Modele wyposażone w dodatkową, zabudowaną kabinę (istnieją firmy, które zajmują się wykonywaniem takiej usługi) mogą bez problemu poruszać się na zewnątrz. Nie straszny im deszcz, śnieg czy wiatr. Obsługa ładunków na składach budowlanych, w sklepach ogrodniczych czy firmach produkcyjnych a także transport międzymagazynowy z wykorzystaniem wózków widłowych elektrycznych przebiega sprawnie i szybko.

Nawet w przypadku oblodzonych powierzchni, na koła wózka widłowego wystarczy zamontować łańcuchy (muszą być każdorazowo zdejmowane, jeśli widlak ma ponownie poruszać się po nawierzchni w budynku).

Wózek widłowy elektryczny – poznaj jego komfort pracy!

Jak zaznaczyliśmy – wózek widłowy elektryczny można w łatwy sposób dostosować do zewnętrznych warunków pracy. Zabudowana kabina zapewnia bezpieczeństwo i skutecznie chroni przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Ponadto, korzystnie wpływa na komfort pracy na wózku widłowym. Dla jeszcze większej wygody operatorów, właściciel wózka widłowego elektrycznego z zabudowaną kabiną może wyposażyć go w ogrzewanie lub klimatyzację.

Nie tak istotnym, ale konkretnym atutem jest także cicha praca wózka widłowego elektrycznego. Bateria zamontowana w pojeździe sprawia, że nie emituje on takiego hałasu jak wózki z napędem spalinowym. Mierząc w decybelach, elektryczne wózki widłowe wytwarzają hałas odpowiadający około 70-78 dB (w zależności od konkretnego modelu), z kolei wózki spalinowe 85 do nawet 100 dB. Jest to wyraźna różnica, która wpływa na wygodę pracy.

Ponadto, warto zadbać o to, aby elektryczny wózek widłowy posiadał wygodny fotel czy łatwy w wymianie akumulator. Zarówno dla pracy, jak i komfortu ważne może być także dobre oświetlenie czy prawidłowo zamontowane lusterka ułatwiające cofanie. Wszystkie te elementy nie tylko poprawiają indywidualne odczucia operatorów, co do komfortu pracy na danym urządzeniu, ale mają też duży, realny wpływ na bezpieczeństwo i jakość wykonywanych zadań.

Zapytaj o: Elektryczne wózki widłowe

Elektryczne wózki widłowe znaleźć można w ofercie wielu marek. Należą do nich m.in: Manitou, Still, Toyota, Linde czy Nissan. Każda z marek oferuje maszyny najwyższej jakości, na których zakup otrzymuje się gwarancję. W tej kategorii znaleźć można zazwyczaj wózki czołowe z przeciwwagą, jednak należy pamiętać, że wózki widłowe o napędzie elektrycznym to także:

Czasem oferty producentów w tej kategorii umieszczają również wózki paletowe elektryczne, należy jednak pamiętać, iż nie są to stricte wózki jezdniowe podnośnikowe, a jedynie unoszące.

Ile kosztuje wózek widłowy elektryczny 2023?

Nie będzie raczej zaskoczeniem, iż z roku na rok ceny maszyn, w tym także wózków widłowych wzrastają. Jeszcze 5 lat temu, w 2018 roku za markowy wózek widłowy elektryczny trzeba było zapłacić około 60-65 000 zł. Dziś, niestety takie ceny odeszły już w zapomnienie.

Dla przykładu, w obecnym roku za elektryczny wózek widłowy Manitou trzeba zapłacić około 70 000 zł, a nie jest to oczywiście najwyższa cena za tego typu sprzęt na rynku.

Istotne jest jednak, że w większości przypadków, na wózki widłowe elektryczne można uzyskać kredyt w banku lub płatność może być rozłożona na raty bezpośrednio w miejscu zakupu sprzętu.

Używane wózki widłowe elektryczne

Wielu dealerów wózków widłowych oferuje również możliwość zakupu używanego sprzętu z napędem elektrycznym. Ceny wózków widłowych używanych są odpowiednio niskie w stosunku do ceny wyjściowej i zależą od czynników takich jak:

  • rok produkcji,
  • stan techniczny urządzenia,

Koszt zakupu używanych urządzeń do pracy w magazynach może być niższy nawet o 20-30%, zatem jeśli Twoja firma dysponuje mniejszym budżetem, warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych.

Podsumowanie

Elektryczne wózki widłowe to niezwykle użyteczne w magazynach urządzenia. Jeśli szukasz urządzeń, które będą na tyle uniwersalne, by odpowiadać jednocześnie na wiele Twoich potrzeb związanych z transportowaniem palet czy innego typu ładunków, to elektryczne wózki są właśnie dla Ciebie. Porównaj marki i ceny, by znaleźć urządzenie, które dopasowane jest do oczekiwań Twojego biznesu, zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C