JD.com w Panattoni Park Nadarzyn

C

22-06-2022

Panattoni wynajął ponad 15 100 m kw. powierzchni firmie JD.com w nowo ukończonym Panattoni Park Nadarzyn.

Deweloper ukończył również proces certyfikacji środowiskowej budynku metodą BREEAM International New Construction i uzyskał poziom Excellent. Z wynikiem 78,4% inwestycja została najbardziej ekologicznym obiektem przemysłowym w Polsce. W procesie najmu JD.com pośredniczyła firma doradcza M4 Real Estate.

JD.com to platforma e-handlowa, która ma w Chinach ponad 300 mln klientów. Jest największym sprzedawcą detalicznym w kraju, zarówno online, jak i offline, oraz trzecią co do wielkości firmą internetową na świecie pod względem przychodów. Słynie z rozbudowanej sieci logistycznej: powierzchnia magazynów firmy w Azji przekracza 23 mln m kw. Umożliwia to realizację większości zleceń jeszcze tego samego dnia, którego spłynęło zamówienie, m.in. za pomocą sieci dronów czy automatycznych pojazdów bezzałogowych. JD.com z siedzibą główną w Pekinie ma biura na całym świecie, w tym w Nowym Jorku i Tokio, a także centrum badawczo-rozwojowe w Dolinie Krzemowej.

Firma ściśle współpracuje z markami krajowymi i międzynarodowymi, aby dostarczać konsumentom świeżą żywność, odzież, artykuły gospodarstwa domowego, produkty dla niemowląt i wiele innych. Specjalizuje się w sprzedaży urządzeń elektronicznych. I to dla nich przeznaczony jest magazyn w Nadarzynie.

Nowe centrum logistyczne JD.com pod Warszawą, będzie drugim tej firmy w Polsce i trzecim w Europie.

– Chiński potentat przymierza się do rozszerzenia swojej działalności na Starym Kontynencie. Wybór miejsca nie był przypadkowy. Zdecydowało doskonałe położenie naszego kraju w centrum Europy oraz znakomita sieć połączeń drogowych, kolejowych i lotniczych z innymi krajami. To nasza pierwsza inwestycja z JD.com i jestem przekonany, że firma doceniła też nasze wszystkie wcześniejsze realizacje dla e-handlu w całej Europie. Jeśli chiński gigant zrealizuje swoje plany ekspansji, takie centra zaczną powstawać także w innych częściach naszego kontynentu – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor Panattoni.

Panattoni Park Nadarzyn to nowoczesny obiekt przemysłowy o powierzchni 54 000 m kw. JD International Logistics zajmie w nim ponad 15 100 m kw., głównie na potrzeby magazynowania. Park obejmuje najwyższej jakości powierzchnie przemysłowe oraz biurowe dostosowane do wymagań klientów z wielu branż. Hala ma nowoczesne doki przeładunkowe, bramy naziemne oraz szerokie place manewrowe.

Park przeszedł certyfikację środowiskową metodą BREEAM International New Construction na poziomie „Excellent”. Inwestycja uzyskała punktację na poziomie 78,4%. To obecnie najwyższy wynik wśród wszystkich certyfikowanych w Polsce budynków magazynowo-przemysłowych. Park wyróżnia się w obszarze efektywnego zarządzania wodą i energią, a także doskonałej dbałości o komfort oraz przyjazne miejsce pracy dla wszystkich użytkowników. Rozwiązania z zakresu dobrostanu obejmują zarówno wnętrze budynku, jak i tereny zewnętrzne, gdzie zielone strefy relaksu wyposażone są m.in. w ekologiczne meble z turbin wiatrowych. W ten sposób Panattoni wspiera upcykling infrastruktury służącej do produkcji zielonej energii.

Atutem inwestycji jest świetna lokalizacja w pobliżu Warszawy. Obiekt znajduje się bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8 między węzłami Siestrzeń i Młochów, co stwarza optymalne warunki do dystrybucji na rynku Polski Centralnej, a także całej Europy. Do centrum stolicy jest stąd 25 km, a do lotniska Okęcie 28 km.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C