Kolejne 80 000 m kw. dla Media Expert

C

17-02-2022

Panattoni kończy budowę obiektu dla Media Expert w ramach Central European Logistics Hub w Łodzi.

Pod koniec stycznia br. właściciel sklepów sieci uzyskał wczesny dostęp (early access) do obiektu o powierzchni 80 000 m kw. Został on połączony z dwoma już istniejącymi, tworząc centralny kompleks Media Expert dla dystrybucji krajowej. Trzy budynki zajmują łącznie 233 000 m kw., w których pracować będzie kilkaset osób. Oprócz obiektów w stolicy regionu, sieć wynajęła również 23 000 m kw. powierzchni w Panattoni Park Stryków III.

Wznoszenie ostatniego z budynków dla Media Expert w ramach CEL Hub trwała od maja 2021 r. Sieć sklepów elektronicznych łącznie wynajmuje od Panattoni w Polsce Centralnej ponad 300 000 m kw.

Ponad trzykrotne zwiększenie zajmowanej powierzchni w ramach Central European Logistics Hub komentuje Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający z Panattoni:

– Kolejna tak ogromna realizacja w ramach hubu to potwierdzenie słuszności koncepcji stworzenia Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi. Jest to realizacja unikatowa nie tylko w skali Polski, ale i Europy, dlatego cieszy nas, że staje się ważnym elementem rozwoju liderów w swoich branżach. Central European Logistics Hub korzysta z bardzo dobrej lokalizacji, która stała się jeszcze atrakcyjniejsza, dzięki wsparciu władz miasta, za które nieustannie dziękujemy.

Kompleks trzech budynków będzie pełnił funkcję magazynu centralnego Media Expert, z której firma obsłuży całą sieć dystrybucji. Rozbudowa powierzchni magazynowej w ramach Central European Logistics Hub, wiąże się z rozwojem sieci. Firma jest dziś obecna w blisko 430 miastach i sprzedaje w ponad 520 elektromarketach. Lokalizacja w centralnej części kraju, pozwala optymalizować logistykę i skracać czas dostaw do klientów indywidualnych kupujących np. w internecie oraz sklepów stacjonarnych.

Central European Logistics Hub znajduje się w granicach Łodzi, a dzięki bardzo dobremu dostępowi do komunikacji miejskiej jest atrakcyjnym miejscem dla pracowników. To szczególnie ważne dla Media Expert, które zatrudniać będzie kilkaset osób. W sąsiedztwie kompleksu znajduje się stacja kolejowa. We współpracy z miastem zostało uruchomione specjalne połączenie autobusowe. Ponadto kompleks daje szereg korzyści ze względu na położenie w centrum Polski. Inwestycja jest przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi, tuż przy autostradzie A1. Hub oddalony jest zaledwie 30 km od węzła Łódź Północ, który stanowi skrzyżowanie A1 i A2.

Docelowa powierzchnia całego Central European Logistics Hub to ponad 720 000 m kw. Po ukończeniu trzech obiektów dla Media Expert, powierzchnia Hubu wyniosła 550 000 mkw. W hubie działają już m.in. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego i Smyk. Hub napędza rozwój Nowej Dzielnicy Przemysłowej Łodzi, stwarzając możliwość utworzenia 7 tys. miejsc pracy.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C