Logicor ukończył inwestycję dla firmy farmaceutycznej

C

13-07-2021

Logicor zakończył budowę obiektu logistycznego, który będzie jednym z centrów dystrybucji produktów leczniczych i pochodnych na rynku szpitalnym i farmaceutycznym.

Inwestycja o powierzchni 17 960 mkw. powstała w Strefie Przemysłowej Pass w Błoniu k. Warszawy. Została zrealizowana zgodnie ze standardem BREEAM Very Good, z wykorzystaniem dodatkowych rozwiązań ekologicznych. Obiekt logistyczny Błonie składa się z powierzchni magazynowej (16 650 mkw.) oraz przestrzeni socjalno-biurowej (750 mkw.). Został zaprojektowany oraz wykonany z uwzględnieniem wszystkich potrzeb magazynowania produktów farmaceutycznych.

– Nowa realizacja w Błoniu to przemyślana inwestycja, która spełnia oczekiwania naszego klienta zarówno pod względem standardów technologicznych, jak i doskonałej lokalizacji. Obiekt został zrealizowany w oparciu o strategię zrównoważonego rozwoju Logicor, standard BREEAM z oceną Very Good i z zastosowaniem dodatkowych ekologicznych środków. Naszym celem jest wdrażanie takich innowacyjnych rozwiązań we wszystkich nowych projektach – powiedział Bartosz Mierzwiak, dyrektor zarządzający CEE & Northern Europe w Logicor.

– Zgodnie z polityką Logicor wszystkie nowe obiekty certyfikujemy w standardzie BREEAM Very Good. Ponadto zaproponowaliśmy najemcy szereg rozwiązań proekologicznych. Budynek wyposażony został w panele fotowoltaiczne, które mogą w całości zasilić klimatyzację części biurowej. Instalacja paneli solarnych jest wystarczająca do podgrzania zapotrzebowania na wodę użytkową. Cały obiekt posiada najwyższy standard instalacji oświetlenia LED z pełną automatyką DALI w tym czujniki ruchu i światła dziennego. Instalacja została zaprogramowana zgodnie z wytycznymi klienta, aby zmaksymalizować oszczędności w zużyciu energii – powiedział Ernest Ziółkowski, dyrektor projektów CEE w Logicor.

PROMOCJA

PROMOCJA

Obiekt wyposażony został również w instalację szarej wody. Wszystkie tereny zielone wokół budynku zaplanowano z wykorzystaniem lokalnych gatunków roślin odpornych na suszę. W trosce o środowisko zainstalowano budki lęgowe dla ptaków. Uzupełnione to zostało projektem zieleni i licznie zasadzonymi drzewami na działce. W ramach projektu zrealizowano również dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych, każda o mocy 22 kW.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C