LX Pantos rośnie w Panattoni Park Wrocław XIII

C

03-11-2022

LX Pantos powiększył do 50 000 m kw. powierzchnię zajmowaną w ramach Panattoni Park Wrocław XIII. Lokalizacja w regionie pozwala m.in. na wykonywanie prac dla firmy LG.

Polskę i Koreę Południową już od 9 lat łączy strategiczne partnerstwo. Ponadto od 11 lat obowiązuje umowa o wolnym handlu między Koreą a Unią Europejską, a Polska wykorzystuje swoje bezkonkurencyjne położenie oraz wciąż niższe koszty operacyjne. Firmy z Azji coraz chętniej lokują swoje inwestycje w centrum Europy, przesuwając swoją działalność bliżej odbiorcy końcowego. Ich rozwój jest napędzany m.in. dzięki Panattoni, które dostarcza nowoczesne i zrównoważone obiekty oraz kompleksy przemysłowe.

Takim obiektem jest Panattoni Park Wrocław XIII, obejmujący 75 000 m kw. w ramach dwóch budynków. Około 2/3 powierzchni parku zajmuje LX Pantos, który właśnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń do ponad 50 000 m kw. Firma ta łącznie wynajmuje od Panattoni w Polsce ponad 130 000 m kw. Lokalizacja na Dolnym Śląsku to klucz do udanej współpracy firmy z LG Energy Solutions oraz LG Electronics. Czołowe firmy z sektora motoryzacyjnego oraz elektroniki to kolejni koreańscy giganci, którzy potwierdzają potencjał Dolnego Śląska.

– W 2021 roku Korea znalazła się wśród 10 krajów, z których Polska importuje najwięcej. Intensywność wymiany handlowej stanowi motywację do rozwoju firm z tego azjatyckiego kraju właśnie w naszym regionie. Potwierdza to LX Pantos, który czuje się na Dolnym Śląsku coraz lepiej, zwiększając wolumeny obsługiwanych produktów z zakresu elektroniki i elektromobilności. Panattoni wspiera ten rozwój dostarczając nowoczesną, dostosowaną powierzchnię – mówi Damian Kowalczyk, dyrektor rozwoju z Panattoni.

LX Pantos korzysta z zielonego magazynu certyfikowanego metodą BREEAM na poziomie Excellent. Panattoni wdrożyło w obiekcie rozwiązania służące zmniejszeniu zużycia energii i wody oraz podnoszące dobrostan użytkowników. Pomieszczenia biurowe są zbadane pod kątem akustyki, jakości powietrza i dostępu światła dziennego. Ponadto pracownicy korzystają z zielonych stref relaksu, czy ekologicznych mebli miejskich, a także stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Ważnym atutem Panattoni Park Wrocław XIII, który zmotywował firmę LX Pantos do ekspansji, jest jego położenie. Inwestycja znajduje się tuż przy węźle Pietrzykowice autostrady A4, blisko Bielan Wrocławskich, gdzie krzyżują się strategiczne drogi regionu: A4, E67 oraz A8, stanowiąca Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Park jest doskonale skomunikowany z trzema europejskimi stolicami: Warszawą, Pragą i Berlinem, co doceniają firmy logistyczne prowadzące międzynarodowe operacje.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C