Krótkotrwałe magazynowanie towarów nieunijnych trwa maksymalnie do 90 dni. Jest to czas na wyjaśnienie niezgodności, uzupełnienie niezbędnej dokumentacji lub przeprowadzenie dodatkowych badań stacji sanitarno-epidemiologicznej bądź inspekcji handlowej przed uiszczeniem należności celnych. Wyznaczona powierzchnia magazynu AsstrA spełniła szereg wymogów dotyczących bezpieczeństwa i stanu technicznego.
– Uzyskane pozwolenie na czasowe składowanie dotyczy artykułów przemysłowych z wyłączeniem produktów spożywczych, które wymagają specjalnych warunków przechowywania. Magazyn jest objęty monitoringiem oraz zaopatrzony w sprzęt techniczny do prac załadunkowo-rozładunkowych i na potrzeby rewizji celnej – informuje Robert Szymańczak, kierownik magazynu AsstrA w Błoniu.
Umieszczenie ładunku w magazynie czasowego składowania wiążesię z koniecznością złożenia deklaracji w urzędzie celno-skarbowym. W trakcie składowania właściciel ma dostęp do swego towaru, jednak bez możliwości modyfikacji jego wyglądu lub właściwości.
– Magazyn czasowego składowania optymalizuje koszty przestojów, ceł i podatków. Przyjęte rozwiązanie ułatwi klientom prowadzenie działalności i zachowanie równowagi finansowej. Miejsce uznane do odpraw celnych, na które otrzymaliśmy pozytywną decyzję na początku tego roku, było pierwszym krokiem na drodze do wprowadzenia usługi krótkotrwałego magazynowania ładunków – dodaje Robert Szymańczak.