Midocean w Rudzie Śląskiej

C

22-09-2022

Firma midocean otworzyła centrum logistyczne i nadrukowe w Panattoni Park Ruda Śląska III.

W piątek, 9 września odbyło się uroczyste otwarcie głównego centrum logistycznego i nadrukowego firmy midocean w Europie. Przedsiębiorstwo zajęło 40 500 m kw. w ramach Panattoni Park Ruda Śląska III, skąd obsłuży rynki w niemal całej Europie.

Panattoni dostarczyło na Górnym Śląsku łącznie ok. 2 mln m kw. powierzchni przemysłowej, wielokrotnie potwierdzając międzynarodowy potencjał regionu. Tym razem deweloper zrealizował inwestycję dla firmy midocean, hurtownika spersonalizowanych artykułów promocyjnych i tekstyliów w Europie. Przedsiębiorstwo skorzysta z powierzchni w ramach Panattoni Park Ruda Śląska III, a 36 300 m kw. przeznaczy na procesy produkcyjne i magazynowe. Otwarcie nowego obiektu odbyło się 9 września, a udział w uroczystości wzięli m.in. Jacek Morek pełniący obowiązki prezydenta Rudy Śląskiej, Agnieszka Kubica, koordynator zespołu ds. obsługi inwestora w Urzędzie Miasta, Maciej Pachacz, dyrektor regionalny Panattoni, Marcin Pękala, dyrektor zarządzania nieruchomościami, Panattoni, Stephen Gibson, dyrektor generalny midocean, Mohammed Mohammed, dyrektor midocean Logistics Poland Sp. z o.o.

Nowy obiekt, będący najbardziej zautomatyzowanym i zaawansowanym technicznie magazynem oraz drukarnią na rynku, skonsoliduje obecne działania midocean w regionie. Pracę znajdzie w nim około 1000 osób. Odpowiedni układ funkcjonalny przestrzeni produkcyjnej przyczyni się do optymalizacji zarówno procesów drukarskich, jak i logistycznych.

– Powierzenie nam realizacji głównego centrum logistycznego i nadrukowego firmy midocean w Europie było dowodem ogromnego zaufania, jakim przedsiębiorstwo nas obdarzyło. Zaplecze technologiczne zostało przygotowane bardzo sprawnie, dzięki czemu możliwa była relokacja parku maszynowego w sposób niezakłócający dostaw do klientów firmy. To kolejna sprawna relokacja wspierana przez Panattoni, które staje się gwarantem ciągłości procesów. Ponadto dostarczamy obiekt zrównoważony, z licznymi rozwiązaniami dla pracowników, w doskonałej lokalizacji, zapewniającej sprawne połączenie m.in. z Czechami, Słowacją czy Niemcami – mówi Marek Dobrzycki, dyrektor z Panattoni.

W ramach Panattoni Park Ruda Śląska III firma midocean skorzysta m.in. z instalacji fotowoltaicznej, systemu rekuperacji, a także stanowisk ładowania samochodów elektrycznych. Ponadto dla pracowników zbudowano kantynę, ogród zewnętrzny i oświetloną wiatę na rowery i motocykle. Firma zapewnia również transport autobusowy z pobliskich miejscowości. Oboekt położony jest bisko autostrad A1 (14 km) i A4 (5 km) co pozwoli na sprawny transport krajowy i międzynarodowy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C