Nissin Logistics przeprowadza się do Panattoni Park Bydgoszcz IV

C

09-01-2023

Panattoni wynajął 42 000 m kw. w Panattoni Park Bydgoszcz IV firmie japońskiemu operatorowi logistycznemu Nissin Logistics.

Rynek kujawsko-pomorski od kilku lat przeżywa prawdziwe oblężenie pod kątem najmu powierzchni przemysłowych. Panattoni jest tutaj obecne od lat. W samej stolicy regionu firma oddała do użytku najemców ponad 250 000 m kw., a kolejne 230 000 m kw. jest w budowie. Panattoni Park Bydgoszcz IV to kolejna inwestycja dewelopera w tym regionie, ale pierwsza w zachodniej części miasta. W gronie najemców znajdują się przedsiębiorstwa z branży spożywczej, produkcyjnej oraz operatorzy logistyczni. Ponadto 42 000 m kw. wynajęła firma Nissin Logistics, która już korzysta z części powierzchni, na pełną skalę zacznie działać w III kw. 2023 r. Przedsiębiorstwo jest częścią Nissin Corporation, jednej z czołowych japońskich firm z branży TSL, mającej ponad 100 biur w Azji, Ameryce Północnej i Europie.

– Z firmą Nissin współpracujemy od ponad trzech lat. Nasza pierwsza umowa najmu dotyczyła Panattoni Park Bydgoszcz II, jednak ze względu na rozwój skali operacji logistycznych klient zdecydował się na relokację do większej przestrzeni w ramach Panattoni Park Bydgoszcz IV. W nowej lokalizacji będzie miał do dyspozycji halę, która jest wydzielona z parku i ma oddzielny wjazd. Dla Nissin dodatkowym atutem naszej nowej inwestycji było umiejscowienie w zachodniej części miasta – mówi Andrzej Spiesz, dyrektor rozwoju w Panattoni.

Nissin prowadzić będzie operacje dla klientów z branży opakowań spożywczych oraz elektroniki, a wynajęta powierzchnia pozwoli na obsługę nawet 50 000 palet miesięcznie.

– Od dłuższego czasu obsługujemy klientów którzy są czołowymi producentami w Bydgoszczy. Odpowiadając na ich potrzeby logistyczne, wychodzimy z inicjatywą oferując rozwiązania logistyczne, które pozwalają się rozwijać zarówno naszym klientom, jak i nam samym. – mówi Sebastian Muziński, dyrektor generalny i członek zarządu Nissin Logistics Polska. – Chcemy dalej rozwijać się w regionie. W obecnej chwili prowadzimy rozmowy zarówno z obecnymi jak i potencjalnymi klientami, dotyczące zwiększenia skali prowadzonych operacji w Bydgoszczy. Naszym celem jest ekspansja.

Panattoni Park Bydgoszcz IV to centrum logistyczne oddalone 12 km od centrum miasta. Obiekt, w ramach trzech hal, osiągnie docelowo 110 000 m kw. i zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Park oferuje najem wysokiej jakości powierzchni magazynowej i biurowej: zastosowane w obiektach rozwiązania pozwalają na elastyczną aranżację wnętrz w zależności od potrzeb najemcy, a także przystosowanie powierzchni do prowadzenia działalności produkcyjnej. W ramach kompleksu planowane są dodatkowe usprawnienia m.in.: wzmocnienie dachu do montażu fotowoltaiki i ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Panattoni w Bydgoszczy buduje nie tylko kolejne parki. Jedną z kluczowych inwestycji dla regionu jest centrum logistyczne Zalando, na którym pod koniec września br. zawisła symboliczna wiecha, sygnalizując zakończenie kolejnego etapu. Inwestycja osiągnie 140 000 m kw., a zatrudnienie znajdzie tam ok 3,5 tysiąca osób.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C