Nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki w Rzeszowie

C

25-11-2022

W Rzeszowie powstaje nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Obiekt ma zacząć funkcjonować w ostatnim kwartale 2023 roku. Zatrudnienie znajdzie tam nawet 200 osób. Rekrutacja ruszy na początku przyszłego roku.

Magazyn w województwie podkarpackim zajmie ponad 26 tys. mkw. Nowe centrum będzie docelowo zaopatrywać w artykuły spożywcze 250 sklepów sieci Stokrotka.

– Konsekwentnie zwiększamy liczbę sklepów w całym kraju, w związku z czym rozbudowujemy również naszą sieć logistyczną. Dzięki nowemu magazynowi zwiększymy efektywność naszego działania, skracając czas potrzebny na dostawy produktów do sklepów w województwie podkarpackim – mówi Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej Stokrotki.

Projekt rzeszowskiego centrum dystrybucyjnego uwzględnia liczne rozwiązania zapewniające logistyce sieci Stokrotka bardzo dobrą efektywność, a także elementy o proekologicznym znaczeniu. W nowym magazynie kompletacja towarów odbywać się będzie za pomocą systemu głosowego. Przekazuje on pracownikom wyposażonym w słuchawki komunikaty wskazujące lokalizację, do której należy się udać i liczbę produktów, którą trzeba pobrać.

Zgodnie z założeniami, już na etapie fazy projektowej, zaplanowano również wdrożenie rozwiązań przyjaznych środowisku. W magazynie zastosowane będzie ledowe oświetlenie. System chłodniczy zostanie zoptymalizowany pod względem zużycia energii. Konstrukcja budynku będzie umożliwiała montaż rozwiązań pozwalających na pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł.

Obecnie Stokrotka ma trzy duże centra dystrybucyjne: w Teresinie w województwie mazowieckim, Psarach w województwie śląskim oraz w Lublinie.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C