Nowy magazyn spekulacyjny roku w Prologis Park Wrocław III

C

25-08-2022

Prologis rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 50 000 mkw. na terenie Prologis Park Wrocław III.

Budynek, który powstaje we Wrocławiu to nowoczesna hala magazynowa i magazynowo-produkcyjna. Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie i zapytania od obecnych oraz potencjalnych klientów Prologisu, którzy nie tylko cenią sobie lokalizację ze względu na bliskość lotniska i obwodnicy oraz dostęp do komunikacji miejskiej, ale też funkcjonalność obiektu i szeroką gamę usług stworzonych z myślą o pracownikach.

– Nasza nowa inwestycja potwierdza, że dla Prologisu nie ma rzeczy niemożliwych, a ograniczenia nie istnieją. Tak jak wszystkie parki przemysłowe, tak i Prologis Park Wrocław III odpowiada potrzebom współczesnych łańcuchów dostaw. Chcąc zaspokoić potrzeby klientów oraz ich pracowników, tworzymy nasze parki tak, by działały jako tętniące życiem, wysoce funkcjonalne obiekty biurowo-magazynowe. – argumentuje Marcin Czerniewski, dyrektor rozwoju w Prologisie.

Obecnie Prologis Park Wrocław III składa się z pięciu budynków o łącznej powierzchni 137 000 mkw. Klientami tego parku logistycznego są takie firmy jak np.: Acer, Deichmann, DSV, Farutex, Max Fliz, Neuca, Selena czy Truvant.

O jego strategicznej lokalizacji w łańcuchu dystrybucji decyduje bliskie sąsiedztwo lotniska obsługującego bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia czyli autostrada A8.

Czwarty budynek Prologisu będzie miał wysokość w świetle 12 m, wzmocnioną nośność posadzki oraz zwiększoną izolacyjność ścian i dachu hali. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki firmy, zostanie poddany akredytacji BREEAM.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników powierzchnie magazynu i biura oświetlane będą najwyższej jakości systemem LED. Czujniki ruchu mogą być zaprogramowane zgodnie z potrzebami i wytycznymi klienta, dzięki temu pozwolą na zmniejszenie kosztów oświetlenia. Budynek będzie wyposażony w świetliki oraz panele okienne w elewacji, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła, a także panele fotowoltaiczne i kolektory słoneczne.

Prologis Park Wrocław III oferuje klientom liczne miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz całodobową ochronę. Do tego szereg udogodnień dla pracowników w ramach programu PARKLife, w tym miejsca odpoczynku dla najemców, wiaty grillowe, a nawet plenerowe biblioteki BookBox. W 2023 roku planowane jest uruchomienie toalet bezobsługowych dla kierowców, a także miejsca piknikowe z koszami plażowymi i huśtawkami. Na prawidłowym przebiegiem współpracy i bezawaryjną działalnością parku czuwa zespół zarządców nieruchomości Prologisu.

Park oferuje łatwy dostęp do komunikacji publicznej, wiaty dla rowerów i punkty ich naprawy oraz stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Zakończenie budowy planowane jest na drugi kwartał 2023 roku.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C