Nowy obiekt Panattoni w Poznaniu

C

12-09-2022

Panattoni postawi nowy obiekt o powierzchni 12 000 m kw. w Poznaniu. W ramach segmentu City Logistics, Panattoni wybudował już ok. 370 000 m kw. w 22 punktach.

Zaledwie 7 km od centrum miasta, Panattoni zakupiło grunt i planuje wzniesienie drugiego miejskiego parku w stolicy Wielkopolski: City Logistics Park Poznań II. Miejskie położenie obiektu gwarantuje doskonały dostęp do całej infrastruktury Poznania, takiej jak autobusy, tramwaje ścieżki rowerowe, czy dworzec kolejowy. Strategiczne umiejscowienie umożliwi sprawne pozyskiwanie pracowników ceniących szybki dojazd do pracy oraz zagwarantuje firmom wygodne dotarcie do klienta docelowego.

– Kolejna inwestycja miejska w Poznaniu to szansa dla tych firm, którym zależy na jak najszybszym dotarciu do klienta końcowego w mieście. Położenie niedaleko autostrady A2 oraz dróg ekspresowych S5 i S11 daje możliwość rozwoju lokalnym przedsiębiorstwom, które uzyskają bardzo dobre połączenie z większością krajowych i zagranicznych rynków. Układ budynku umożliwia lokalizację modułu biurowo-socjalnego po jednej stronie hali, a bramę z poziomu „zero” oraz doki po drugiej stronie. O nowoczesności parku świadczy również możliwość wynajęcia minimalnych modułów wielkości ok. 2000 m kw. Wszystko to sprawia, że City Logistics Poznań II to kluczowa inwestycja dla regionu i kolejne miejsca pracy – mówi Katarzyna Kujawiak, dyrektor rozwoju z Panattoni.

Każda z dotychczasowych 22 inwestycji City Logistics przeszła certyfikację środowiskową metodą BREEAM. Również park w Poznaniu zostanie wyposażony w rozwiązania pozwalające ograniczyć zużycie wody, energii i zmniejszyć emisję CO2. Deweloper stworzy zielone strefy, wyposaży teren inwestycji w ekologiczne meble oraz zrealizuje nasadzenia krzewów i blisko 200 drzew. Oprócz stref relaksu pracownicy skorzystają z nowoczesnych biur zbadanych pod kątem akustyki, jakości powietrza oraz dostępu do światła dziennego – wszystko zaprojektowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent.

Po ukończeniu City Logistics Park Poznań II deweloper zbliży się do 400 000 m kw. dostarczonych w ramach segmentu logistyki miejskiej. Profil klientów tego typu obiektów jest zróżnicowany. Z powierzchni korzystają start-upy, małe i średnie przedsiębiorstwa handlowe oraz handlowo-produkcyjne. Chcąc skracać czasy dostaw na miejską logistykę stawia również e-handel. Wśród klientów, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat wybierali City Logistics od Panattoni są m.in FM Logistics, Frisco, Barbora, Raven, Well Pack, In Post czy OneDayMore.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C