Nowy oddział Hellmann Worldwide Logistics Polska we Wróblowicach

C

13-12-2022

Nowy magazyn we Wróblowicach będzie wykorzystany przez Hellmann Polska wyłącznie dla potrzeb Ledvance. 13 grudnia 2022 r. Ledvance, dostawca źródeł światła oraz opraw, oddał dużą część swoich europejskich magazynów w ręce Hellmann Worldwide Logistics.

Otwarty w sierpniu tego roku nowy oddział Hellmann Polska we Wróblowicach k/Wrocławia powstał w wyniku współpracy nawiązanej z klientem logistyki kontraktowej, firmą Ledvance. Nowoczesne centrum dystrybucyjne będzie zaopatrywało detalistów w Polsce i odbiorców w krajach Europy środkowo-wschodniej, części zachodniej, Bałkanów i krajów skandynawskich. W rezultacie zmniejszy się o 1 milion kilometrów rocznie odległość pokonywana do klientów i skróci czas dostawy. Magazyn o powierzchni 21 000 mkw., będzie wykorzystany przez Hellmann Polska wyłącznie dla potrzeb Ledvance, osiągając pełen poziom operacyjny do końca lutego 2023 r.  Celem jest wdrożenie zarówno paletowych, jak i indywidualnych operacji kompletacji, aby zaopatrywać supermarkety, markety budowlane oraz hurtownie z centrum logistycznego we Wróblowicach.

Ledvance prowadząc własny magazyn centralny w Molsheim we Francji, obsługuje rynek centralnej Europy, natomiast utworzone przez Hellmann Contract Logistics centrum dystrybucyjne w Borox, w Hiszpanii, zaopatruje Hiszpanię i Portugalię.

– Szukaliśmy dostawcy usług logistycznych, który wspierałby nas jako długoterminowy partner w dalszym rozwoju i wdrażaniu naszej wysokowydajnej i zrównoważonej sieci dystrybucji i logistyki w Europie. Hellmann przekonał nas nowatorską koncepcją, która spełnia wszystkie nasze wymagania stawiane nowoczesnemu magazynowaniu. Współpraca jest ważnym uzupełnieniem działań naszego zespołu w Molsheim i pozwala nam elastycznie i szybko reagować na stale zmieniające się oczekiwania rynku w naszym obszarze działalności – mówi Gareth Jackson, dyrektor operacyjny Ledvance.

– Z niecierpliwością czekamy na możliwość wdrożenia naszej innowacyjnej koncepcji dla Ledvance we wszystkich krajach Europy. Zarówno w Polsce jak i w Hiszpanii posiadamy od wielu lat ugruntowaną pozycję jako kompleksowy dostawca usług, możemy budować naszą strategię na mocnym zespole, który stale powiększamy. Na przykład w nowym magazynie we Wrocławiu zatrudnimy docelowo około 80 nowych pracowników, co łączy się bezpośrednio ze strategią naszego rozwoju w sektorze logistyki kontraktowej – mówi Volker Sauerborn, dyrektor operacyjny ds. światowej logistyki kontraktowej w Hellmann Worldwide Logistics.

– Nowoczesny magazyn we Wróblowicach rozpoczął w sierpniu tego roku operację, która poza standardowymi usługami magazynowymi i usługami o wartości dodanej obejmuje również kompleksową obsługę celną. Projekt Ledvance jest częścią strategii rozwoju logistyki kontraktowej w Polsce, wzmacniając pozycję Hellmanna jako kompleksowego dostawcy usług logistycznych o globalnym zasięgu – mówi Agnieszka Jóźwiak, dyrektor logistyki kontraktowej Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C